Popiežius nurodė pradėti tyrimą dėl kunigų pedofilijos atvejo Ispanijoje

Popiežius nurodė pradėti tyrimą dėl kunigų pedofilijos atvejo Ispanijoje

Popiežius Pranciškus antradienį asmeniškai nurodė pradėti tyrimą dėl kunigų pedofilijos atvejo Ispanijoje. Popiežius pabrėžė, jog Bažnyčia neturėtų slėpti tiesos, skelbia "Reuters".

Pirmadienį Ispanijos Granados mieste buvo sulaikyti trys ispanų kunigai ir vienas pasaulietis. Šis atvejis iškilo į viešumą, kai popiežius gavo laišką iš vyro, kuris papasakojo, kaip buvo tvirkinamas, kai patarnavo per mišias.

"Perskaičiau tai. Paskambinau tam asmeniui ir pasakiau "rytoj kreiptis į vyskupą". Tada parašiau vyskupui ir nurodžiau pradėti tyrimą, - lėktuve iš Strasbūro, Prancūzijoje, ispanų žurnalistui sakė popiežius. - Šią žinią sutikau su labai dideliu skausmu, tačiau tiesa yra tiesa ir ji neturėtų būti slepiama".

Nežinoma, kada Pranciškus gavo ispano laišką. Tyrimai dėl šio atvejo pietinėje Granados provincijoje buvo pradėti "prieš kurį laiką", žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Chorchė Fernandesas Dijasas (Jorge Fernandez Diaz) ir daugiau informacijos nepateikė.

Po bažnyčią sukrėtusių pedofilijos skandalų popiežius Pranciškus pažadėjo netolerancijos politiką vaikų seksualiniam išnaudojimui, už kurį kaltė krinta dvasininkams.

Vatikanas pranešė šių metų pradžioje, kad 2004-2013 metais titulas buvo atimtas apie 850 dvasininkų, kurie kaltinami seksualiniu smurtu prieš vaikus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder