Prancūzijoje tęsiasi Paryžiaus redakciją užpuolusių vyrų medžioklė

Prancūzijoje tęsiasi Paryžiaus redakciją užpuolusių vyrų medžioklė

Didelė paieškų operacija vykdoma šiaurės rytų Paryžiuje, kur ieškoma dviejų brolių, įvykdžiusių kruviną ataką satyrinio leidinio "Charlie Hebdo" redakcijoje, praneša BBC.

Pareigūnai šukuoja teritorijas netoli Viler-Kotrė miestelio, kur du vyrai apiplėšė degalinę. Taip pat buvo apieškomos Longponto kaimo vietovės, brolių Šerifo ir Saido Kvaši (Cherif, Said Kouachi) buvo ieškoma kiekviename name.

Prancūzijoje žmonės gedi 12-os nekaltų žmonių, nužudytų per mirtiną išpuolį.

Pareigūnai tvirtino, kad tarp "Charlie Hebdo" redakcijoje įvykusio incidento ir ketvirtadienį įvykusios kitos atakos, per kurią buvo nušauta policininkė, nėra nieko bendra.

Vidaus reikalų ministras Bernaras Kazenevas (Bernard Cazeneuve) nurodė, kad iš viso 88 tūkst. pareigūnų ir karių dislokuota visoje Prancūzijoje.

Tuo metu ketvirtadienio vakarą tylios protesto demonstracijos dėl žuvusiųjų toliau tęsėsi visoje Prancūzijoje. Keli tūkstančiai žmonių susirinko Respublikos aikštėje Paryžiuje jau antrai nakčiai. Žmonės degino žvakes ir rankose laikė plakatus "Aš esu Čarlis", taip išreikšdami solidarumą su žuvusiais toje redakcijoje.

20 val. vietos laiku (21 val. Lietuvos laiku) buvo užgesintas apšvietimas Eifelio bokšte. Anksčiau tą dieną viešose vietose buvo skelbiamos tylos minutės. Vėliau JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) netikėtai apsilankė Prancūzijos ambasadoje Vašingtone, taip atiduodamas pagarbą žuvusiems.

Tačiau kitose vietose Prancūzijoje toliau buvo puldinėjami musulmonų maldos namai. Buvo pranešta apie šūvius musulmonų maldos namuose Ode ir mečetėje Puatjė mieste.

B. Kazenevas pranešė netoleruosiantis grėsmingų aktų prieš maldos vietas ar prieš bet kokias priešiškas manifestacijas prieš prancūzus vien dėl jų kilmės ir religijos.

Du vyrai, panašūs į ieškomus brolius Š. Ir S. Kvaši, buvo pastebėti degalinėje Viler-Kotrė, apie 80 km nuo Paryžiaus. Degalinės vadybininkas apibūdino vyrus kaip stipriai apsiginklavusius "kalašnikovais" ir granatomis. Paskutinį kartą vyrai pastebėti "Renault Clio" automobilyje, tikriausiai tame pačiame, kurį jie pavogė Paryžiuje po atakos redakcijoje.

Trečiasis užpuolikas pasidavė policijos pareigūnams trečiadienį. Iš viso devyni žmonės, susiję su ieškomais broliais, buvo sulaikyti Reimso ir Šarlevilio-Mezjero miestuose bei Paryžiaus teritorijose.

"Charlie Hebdo" savaitraščio advokatas Rišaras Malka (Richard Malka) pažymėjo, kad kitos savaitės leidinys pasirodys trečiadienį ir bus išleistas milijono skaičiaus tiražu, kai anksčiau būdavo spausdinama 60 tūkst. kopijų.

Per ataką redakcijoje žuvo 10 žurnalistų ir du pareigūnai, kai kaukėti vyrai, ginkluoti "kalašnikovais", įsiveržė į "Charlie Hebdo" redakciją.

Pasak liudininkų, užpuolikai šaukė: "Mes atkeršijome už pranašą Muhamedą" ir "Dievas yra didis" arabų kalba "Allahu Akbar".

Š. Kvaši žiniasklaidos buvo įvardytas kaip sukilėlis, kuris 2008 m. buvo nuteistas trejiems metams kalėti už priklausymą grupuotei, siunčiančiai džihadistų kovotojus į Iraką.

Redakcija buvo užpulta tuo metu, kai joje vyko savaitinis leidinio darbuotojų susitikimas. Prancūzijos žiniasklaida įvardijo tris per ataką žuvusius karikatūristus - Žaną Kabiu (Jean Cabut), Žoržą Volinskį (George Wolinski) ir Bernarą Verlaką (Bernard Verlhac), slapyvardžiu Tinju (Tignous). Per išpuolį taip pat žuvo leidinio darbuotojas ir ekonomistas Bernaras Marisas (Bernard Maris). Žuvęs savaitraščio redaktorius 47-erių Stefanas Šarbonjė (Stephane Charbonnier) jau anksčiau yra sulaukęs grasinimų ir gyveno saugomas policijos pareigūnų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder