Prancūzijos AE nugriaudėjo sprogimas

Prancūzijos AE nugriaudėjo sprogimas

Ketvirtadienį statybos aikštelėje, kur statomas naujas Flamanvilio atominės elektrinės reaktorius, nugriaudėjo sprogimas. Incidento priežastys nežinomos.

Tai pranešė laikraštis "Ouest France". Jis patikslino, kad per incidentą keli žmonės buvo sužeisti, bet radioaktyviojo užteršimo pavojus negresia, nes objektas dar nebaigtas.

Leidinio duomenimis, incidentas įvyko apie 10 valandą vietos laiku (11 valandą Lietuvos laiku) statomo AE reaktoriaus mašinų salėje. Kaip pareiškė vietos valdžios atstovai, ypatingasis veiksmų planas nepaprastųjų situacijų atveju nebuvo įvestas, kadangi nėra jokio radioaktyviojo užteršimo pavojaus.

Į incidento vietą nusiųstos kelios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos brigados. Jėgainėje atidarytas medicinos punktas nukentėjusiesiems priimti.

Flamanvilio AE yra Prancūzijos šiaurės vakaruose, Lamanšo sąsiaurio pakrantėje. Ji turi du reaktorius, atiduotus naudoti 1986 ir 1987 metais. Dabar kompanija operatorė "Electricite de France" ten stato trečiąjį reaktorių, kurį numatoma paleisti 2018 metais.

Lietuvai grėsmės nėra

Prancūzijos atominėje elektrinėje (AE) nugriaudėjus sprogimui, Radiacinės saugos centras (RSC) ramina, kad net jeigu ir būtų nutekėjusios radioaktyvios medžiagos, Lietuvai grėsmės tai nekeltų, nes atstumas tarp valstybių yra per didelis.

„Tikrai negrės niekas. (...) Kad būtų papildoma apšvita, tikrai ne, tai yra per didelis atstumas“, - BNS sakė RSC direktoriaus pavaduotoja Ramunė Marija Stasiūnaitienė.

Pasak jos, pagal RSC turimą informaciją, sprogimas Prancūzijos AE įvyko techninėse patalpose ir radioaktyvios medžiagos į aplinką nepateko.

Prancūzijos šiaurėje esančioje Flamanvilio atominėje elektrinėje ketvirtadienį driokstelėjo sprogimas, lengvai sužeisti mažiausiai penki žmonės, bet incidentas įvyko ne jėgainės branduolinėje zonoje, o radioaktyvios taršos grėsmės nėra, pranešė pareigūnai.

Briuselyje viešintis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas BNS sakė kol kas neturintis informacijos apie incidentą. Jo kol kas nekomentuoja ir Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) bei Užsienio reikalų ministerija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder