Šalia naujosios ECB būstinės Frankfurte įsižiebė nuožmūs protestai

Šalia naujosios ECB būstinės Frankfurte įsižiebė nuožmūs protestai

Nuožmūs protestai kilo netoli naujosios Europos Centrinio Banko (ECB) būstinės Frankfurte. Mitingo dalyviai padegė automobilius ir į langus laidė akmenis, likus valandoms iki masinės demonstracijos, skelbia "Skynews".

Policijos pareigūnė pranešė, kad per kilusį protestą buvo padegti septyni automobiliai, sužeisti mažiausiai du pareigūnai.

Prieš grupę protestuotojų buvo panaudotos vandens patrankos netoli saugumo zonos, sukurtos 185 m spinduliu nuo naujojo 1,3 mlrd. eurų vertės ECB pastato Frankfurte. Pranešama, kad ir kitose miesto vietose kilo pavienių incidentų, pavyzdžiui netoli iškilios "Alte Oper" koncertų salės.

ECB trečiadienį oficialiai pravers savo būstinės duris, dalyvaujant Centrinio banko vadovui Marijui Dragiui (Mario Draghi) ir 100 kviestinių svečių. Tačiau itin susirūpinta dėl saugumo šalia būstinės, kadangi daugiau nei 10 tūkst. aktyvistų žada surengti mitingą prieš taupymo programą.

Atsižvelgdamas į šiuo metu siaučiančią Graikijos krizę, Centrinis bankas nusprendė švęsti pastato atidarymą gana kukliai: be institucijos pareigūnų papildomai pakviesta tik per 20 svečių.

Apie pastatą kelių šimtų metrų spinduliu atitverta saugojama zona, taip bandoma apsisaugoti nuo antikapitalistų protestuotojų. Planuojamose eitynėse dalyvaus ne tik aktyvistų grupės, profesinių sąjungų atstovai, bet ir Graikų partijos "Syriza" nariai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder