Švedijos kronprincesei nustatyta COVID-19

Švedijos kronprincesei nustatyta COVID-19

Švedijos kronprincesei Victoriai ir jos vyrui princui Danieliui nustatyta koronavirusinė infekcija, ketvirtadienį pranešė karališkieji rūmai.

Karališkoji pora trečiadienį izoliavosi su savo dviem vaikais – princese Estelle ir princu Oscaru – kai jiems pasireiškė ligos simptomai.

„Kronprincesei ir princui Danieliui pasireiškė lengvi simptomai, bet jie jaučiasi gerai, esant tokioms aplinkybėms“, – sakoma rūmų pranešime. Taip pat nurodoma, kad ketvirtadienį atlikti testai patvirtino, jog pora užsikrėtė koronavirusine infekcija.

Vadovaujant karališkosios šeimos gydytojui, dabar stengiamasi atsekti poros kontaktus.

Victoria ir Danielis – ne pirmieji Švedijos karališkosios šeimos nariai, susigriebę COVID-19. Koronavirusine infekcija jau anksčiau persirgo kronprincesės jaunesnis brolis Carlas-Philipas ir jo žmona Sofia.

Švedija pagarsėjo pasaulyje savo kontroversiška švelnesne reakcija į COVID-19 pandemiją. Iki ketvirtadienio 10,3 mln. gyventojų turinčioje šalyje buvo patvirtinta daugiau kaip 707 tūkst. koronavirusinės infekcijos atvejų ir 13 111 su šia liga susijusių mirčių.

Švedija neįsivedė griežto karantino, koks buvo paskelbtas kitur Europoje, ir laikėsi daugiausia neprivalomų priemonių politikos, pabrėždama būtinybę laikytis socialinio atstumo ir mažiau dėmesio skirdama kaukių dėvėjimui.

Vis dėlto nuo lapkričio šalis pradėjo griežtinti taisykles: buvo uždrausta po 20 val. pardavinėti alkoholį, uždrausta susitikti daugiau kaip aštuoniems žmonėms, taip pat apribotas parduotuvėse, baseinuose ir sporto centruose galinčių būti žmonių skaičius.

Nuo kovo 1-osios taip pat buvo įvestas reikalavimas visiems restoranams ir kavinėms užsidaryti iki 20 val. 30 min., šaliai mėginant išvengti trečios COVID-19 bangos.

Sidebar placeholder