referendumas

Šveicarijoje vyksta referendumas dėl televizijos ir radijo licencijos mokesčio panaikinimo

Šveicarijoje sekmadienį vyksta referendumas dėl televizijos ir radijo licencijos mokesčio gyventojams panaikinimo. Šis siekia 451 franką (392 eurus) per metus. Apklausos prognozuoja, kad iniciatyva žlugs.

Iniciatyvą panaikinti visuomeninio transliuotojo mokestį remia tik dešinioji populistinė Šveicarijos liaudies partija (SVP). Jos šalininkai mano, kad radijo ir televizijos stotys gali išgyventi ir iš reklamos įplaukų bei abonentų. Visos kitos didžiosios partijos agituoja balsuoti „prieš“.

Jei laimėtų stovykla „taip“, Šveicarijos visuomeniniam radijui ir televizijai gresia žlugimas. Šveicarijos transliuotojų asociacija SRG 75 proc. finansuojama iš šio mokesčio. Iškiltų pavojus tūkstančiams darbo vietų.

Mokesčio šalininkai jį vadina nepriklausomos žurnalistikos keturiomis šalies kalbomis - vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų - garantu. Referendume balsuoti prieš iniciatyvą ragino ne tik visų stovyklų politikai, bet ir sportininkai bei garsenybės, taip pat Šveicarijos banko UBS vadovas Sergio Ermotti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder