Tonis Bleiras perspėjo apie pasitraukimo iš ES pavojų

Tonis Bleiras perspėjo apie pasitraukimo iš ES pavojų

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tonis Bleiras (Tony Blair) trečiadienį pareiškė, kad pasitraukdama iš Europos Sąjungos (ES) Britanija padarytų didžiulę klaidą, kuri sukeltų grėsmę jos pasaulinei įtakai, informuoja AFP.

T. Bleiras sakė, kad yra realus pavojus, jog dabartinio premjero Deivido Kamerono (David Cameron) siekis persvarstyti Britanijos poziciją 27 šalių bloke gali pastūmėti šalį pasitraukimo iš ES link.

"Europa yra likimas, kurio niekada nepriimsime lengvai. Tačiau narystė yra absoliučiai būtina, kad politiškai ir ekonomiškai išliktume pasauline galia", - teigė T. Bleiras.

D. Kameronas praėjusią savaitę sakė, kad vis dar remia Britanijos narystę ES, tačiau nori naujos sutarties, pagal kurią šaliai būtų grąžintos kai kurios galios.

T. Bleiras teigia, kad tokia D. Kamerono pozicija yra būdas užslėpti, jog galiausiai šalis pasitrauks iš ES.

"Apie šį narystės sąlygų persvarstymą kalbėkime labai aiškiai. Tai yra išsisukinėjimas tų, kurie nori pasitraukti, tačiau siekia įtikinti žmones, kad tai tėra mūsų santykių pakoregavimas. Tada tokio koregavimo atveju, kai problemos taps labai sunkios, o taip bus, jie sakys, kad "gaila, tačiau atrodo, jog koregavimo dabar nebeužteks", - sakė T. Bleiras.

Vis daugiau Britanijos rinkėjų pritaria šalies pasitraukimui iš ES. Remiantis laikraščio "The Observer" atlikta apklausa, 56 proc. britų balsuotų už išstojimą iš ES.

D. Kameronas praėjusį penktadienį priešinosi 1 trln. eurų ES biudžetui ir sakė, kad didinti išlaidas, kai šalys namuose įgyvendina taupymo priemones, yra nepriimtina.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder