Tonis Bleras Dubline apmėtytas kiaušiniais ir batais

Tonis Bleras Dubline apmėtytas kiaušiniais ir batais

Į Dubline vykstantį knygos pristatymą atvykęs buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleras (Tony Blair) buvo apmėtytas kiaušiniais ir batais, pranešė BBC.

Incidentas įvyko kai buvęs premjeras atvyko į "Easons" knygyną Okonelio gatvėje pasirašyti savo autobiografijos knygų. Nė viena iš prieš karą nusiteikusių protestuotojų "raketų" nepataikė į T. Blerą.

Protestuotojams prasiveržus pro užkardas prie knygyno prasidėjo susirėmimai su policija. Trys aktyvistai buvo sulaikyti.

Apie 200 aktyvistų vienoje gatvės pusėje susirinko protestuoti prieš T. Blero vaidmenį Afganistano ir Irako karuose. Kitoje gatvės pusėje jo laukė apie 300 žmonių minia, norinti gauti parašą ant memuarų knygos.

T. Bleras šį trečiadienį pasirodžiusiuose memuaruose, pavadintuose "Kelionė" ("A Journey"), savo įpėdinį Gordoną Brauną (Gordon Brown) pavadino "sudėtingu, o kartais net varančiu iš proto". Memuaruose buvęs britų premjeras taip pat užsimena apie tai, kad jam "labai gaila žuvusiųjų" Irako kare, tačiau teigia nesigailįs dėl 2003 metų invazijos į šią šalį.

Trejus metus rašytuose memuaruose T. Bleras daugiausia aprašo laikotarpį, kurį jis praleido Dauning Strite.

Jau anksčiau T. Bleras skelbė, kad avansą už knygą, kuris, kaip pranešama, bus 4 mln. svarų sterlingų, jis paaukos Karališkajam britų legionui. Pinigai bus skirti sporto centro statybai, kur reabilitaciją atliks sužeistieji kareiviai. Jis teigė priėmęs šį sprendimą paaukoti pinigus karinėms pajėgoms, kadangi "yra davęs raštišką pasižadėjimą".

Savo memuaruose T. Bleras taip pat primygtinai teigia, kad Sadamo Huseino (Saddam Hussein) palikimas poste būtų buvusi "didesnė grėsmė" nei jo nuvertimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder