Tonis Bleras: karas Irane yra viena iš galimybių

Tonis Bleras: karas Irane yra viena iš galimybių

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleras (Tony Blair), nors ir kritikuojamas už paramą JAV invazijai į Iraką, mano, kad karas su Iranu yra viena iš galimybių, informuoja "Press TV".

T. Bleras kalbėdamas su televizijos "ABC News" žurnalistais sakė, kad jei būtų valdžioje, "jis nerizikuotų" leisti Iranui įsigyti branduolinį ginklą, ir pridūrė, kad ataka prieš Teheraną yra vienas iš galimų realių scenarijų.

"Tai rimta problema. Aš nežinau, kaip tiksliai elgtis. Nežinote ir jūs. Šiuo metu bandome įvertinti turimą riziką. Kai nėra kur trauktis ir privalai priimti sprendimą, tai ir darai. Galbūt jei Iranas turės branduolinį ginklą, jis niekada juo nepasinaudos. Tačiau nemanau, kad jei šiandien būčiau valdžioje, būčiau linkęs rizikuoti", - kalbėjo buvęs Didžiosios Britanijos premjeras.

T. Bleras paragino tarptautinę bendruomenę prieš Iraną imtis griežtesnių veiksmų ir neleisti "Teheranui įsigyti branduolinės bombos". Buvęs Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas sakė, kad nenorėtų matyti karinio susirėmimo su Iranu, tačiau pažymėjo, kad, esant kai kurioms aplinkybėms, kariniai veiksmai prieš Teheraną būtų neišvengiami.

"Nenorėčiau tapti karo su Iranu liudininku, tačiau noriu pasakyti štai ką - tokios galimybės atmesti negalima, nes pagrindinis mūsų tikslas - neleisti Iranui turėti branduolinio ginklo", - sakė T. Bleras.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder