Turkija apkaltino du "Vice News" žurnalistus ryšiais su teroristais

Turkija apkaltino du "Vice News" žurnalistus ryšiais su teroristais

Du "Vice News" reporteriai iš Britanijos ir jų vertėjas buvo areštuoti po to, kai valstybės advokatai apkaltino juos ryšiais su teroristine grupuote, skelbia DW.

Britų žurnalistas Džeikas Hanrahanas (Jake Hanrahan), operatorius Filipas Pendelburis (Philip Pendelbury) ir jų vertėjas buvo sulaikyti, kai ruošė reportažą iš kurdų dominuojamo Dijarbakyro miesto Turkijos pietryčiuose. Teritorija taip pat laikoma uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) tvirtove.

"Nors įtariamieji nebuvo įtraukti į teroristinės organizacijos hierarchiją, tačiau jie buvo sulaikyti dėl savanoriškos paramos grupuotei", - žurnalistams nurodė Dijarbakyro generalinis prokuroras, neįvardijęs konkrečios grupuotės.

Manoma, kad reporteriai palaikė artimą ryšį su uždraustos PKK nariais. Praėjusią savaitę Dž. Hanrahanas "Twitter" paskyroje pasidalijo nuotraukomis, kurios buvo darytos sukilėlių grupuotės kontroliuojamoje teritorijoje.

"Vice News" vadovas Europoje Kevinas Satklifas (Kevin Sutcliffe) pasmerkė sulaikymą ir pavadino jį "Turkijos vyriausybės bandymu nutildyti reporterius, kurie teikė svarbią informaciją iš regiono". Vadovas pridūrė, kad sieks kuo greičiau išlaisvinti tris kolegas.

Kurdų dominuojamoje teritorijoje neseniai vyko susirėmimai tarp kurdų kovotojų ir Turkijos saugumo pajėgų. Apie 60 karių, policijos pareigūnų ir 90 PKK sukilėlių žuvo, liepą prasidėjus kovoms, iškėlusioms grėsmę 2012-ųjų taikos procesui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder