Ukrainoje žuvo ESBO misijos narys amerikietis
Ukrainoje žuvo ESBO misijos narys amerikietis

Rytų Ukrainoje sekmadienį žuvo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų misijos narys ir dar vienas buvo sužeistas. Tai „Twitter" tinkle pranešė ESBO pirmininko pareigas einantis Austrijos užsienio reikalų ministras Sebastianas Kurcas (Sebastian Kurz), kuriuo remiasi agentūra AFP.

Stebėtojas žuvo netoli Luhansko, kai misijos automobilis užvažiavo ant sausumos minos ir sukėlė sprogimą. S. Kurcas pareikalavo „visiškai" išsiaiškinti incidentą. „Kolegos mirtis yra šokas visai ESBO", - rašė S. Kurcas. Kaltieji, anot jo, turi būti patraukti atsakomybėn.

Žuvusysis yra amerikietis, sužeista ir moteris iš Vokietijos, sakė Austrijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Incidentas įvyko netoli Prišibo vietovės, esančios į šiaurės vakarus nuo separatistų bastiono Luhansko. Separatistai dėl incidento apkaltino Ukrainos kariuomenę. Iš Kijevo kol kas jokios informacijos nėra.

Rytų Ukrainoje vyriausybinės pajėgos kaunasi su prorusiškais separatistais. Sutartų paliaubų nesilaikoma. ESBO stebėtojai jau praeityje buvo patekę į pavojingas situacijas, pavyzdžiui, buvo apšaudyti. ESBO Rytų Ukrainoje turi beveik 600 stebėtojų.

Konfliktas Rytų Ukrainoje kilo 2014 metų balandį. Nuo tada Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, žuvo apie 10 000 žmonių. 

Sidebar placeholder