Vladimiras Romanovas siekia Rusijos pilietybės

Vladimiras Romanovas siekia Rusijos pilietybės

Žlugusio Ūkio banko akcininkas ir buvęs Škotijos futbolo klubo "Hearts" savininkas Vladimiras Romanovas nori būti Rusijos Federacijos piliečiu, rašo škotų naujienų portalas "edinburgnews.scotsman.com".

Skandalingo verslininko advokatas ketvirtadienį Maskvos teismo salėje tvirtino, kad V. Romanovui inkriminuojami kaltinimai Ūkio banko sužlugdymu yra "politiškai motyvuotas jo priešų Lietuvoje kerštas".

"Esu tikras, kad jis nebus išduotas Lietuvai, nesijaudinkite dėl to, - kalbėjo teisininkas, patvirtinęs, jog V. Romanovas siekia Rusijos pilietybės. - Jis turi visas teises tikėtis Rusijos apsaugos".

Anot advokato, V. Romanovas gimė buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje, todėl turi praeiti tam tikras laikas, kad jo naujasis pasas būtų patvirtintas.

"Panaršykite internete, ten rasite viską apie jo banką ir politinių aplinkybių sukeltas problemas. Manau, šiandien sugebėjome įtikinti, kad V. Romanovą Lietuva persekioja dėl politinių motyvų. Pateikėme keletą tai patvirtinančių dokumentų", - kalbėjo verslininko teisinis atstovas.

Jei V. Romanovui būtų suteikta Rusijos pilietybė, konstitucinis Rusijos piliečių ekstradicijos draudimas efektyviai apsaugotų verslininką nuo galimos deportacijos.

Pirmadienį Maskvoje Interpolo prašymu sulaikytas 66-erių metų V. Romanovas ėmė skųstis širdies veiklos sutrikimais ir netrukus buvo paguldytas į ligoninę. Ketvirtadienį įtariamasis iš medicinos įstaigos buvo pristatytas į Maskvos teismą, kur į teisėją Jeleną Pospelovą kreipėsi iš suimtiesiems skirto metalinio narvo.

ELTA primena, kad nuo vaikystės Lietuvoje gyvenęs V. Romanovas iš šalies pabėgo pernai metų gegužę, pareiškęs, jog į Maskvą vyksta verslo reikalais. Ten verslininkui sušlubavo sveikata ir Rusijoje jis "gydosi" iki šiol. Lietuvos teisėsauga tarptautinę V. Romanovo paiešką paskelbė rugpjūtį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder