Vokietija: smarkiai krito A. Merkel varžovo reitingai

Vokietija: smarkiai krito A. Merkel varžovo reitingai

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel (Angela Merkel) varžovo šiais metais vyksiančiuose rinkimuose, Socialdemokratų partijos (SDP) kandidato į kanclerius, Pėro Štainbriuko (Peer Steinbrueck) reitingai dar labiau krito, skelbia "The Local". Vienas iš keturių SDP rinkėjų netgi mano, kad partijai reikia naujo kandidato.

Penktadienį paskelbti "Infratest" apklausos rezultatai rodo, kad šiuo metu tik 36 proc. vokiečių yra patenkinti P. Štainbriuku. Tai yra net 12 procentinių punktų mažiau nei gruodžio pradžioje. Tuo tarpu A. Merkel reitingai pakilo penkiais procentiniais punktais, iki 65 proc.

Po A. Merkel kiti populiariausi Vokietijos politikai yra gynybos ministras Tomas de Mezjeras (Thomas de Maiziere) - 63 proc. ir finansų ministras Volfgangas Šoiblė (Wolfgang Scheuble) - 59 proc. Abu jie priklauso kanclerės Krikščionių demokratų sąjungai (CDU).

P. Štainbriukas buvo išrinktas SPD kandidatu 2012 metų spalio mėnesį. Tada jo reitingai siekė 59 proc., ir apklausose jis dažnai būdavo antras arba trečias populiariausias Vokietijos politikas. P. Štainbriuko reitingams labai pakenkė neigiami žiniasklaidos pranešimai apie jo papildomas pajamas iš samdomo oratoriaus darbo. Dabar P. Štainbriukas pagal populiarumą yra dešimtas iš visų politikų. Jis atsilieka nuo visą laiką nepopuliariais esančių politikų, tokių kaip užsienio reikalų ministras Gvidas Vestervelė (Guido Westerwelle).

SPD kandidatą dėl tiesmukos kritikos neva per dideliems Vokietijos politikų atlygimams ir dėl teiginių, kad A. Merkel turi pranašumą rinkimuose, nes yra moteris, pradėjo kritikuoti net jo paties partijos nariai. P. Štainbriukui iškilo dilema, nes net 82 proc. vokiečių iš tikrųjų teigiamai vertina požiūrį "sakau, ką manau", bet, atrodo, kad jiems nepatinka tai, ką jis sako.

Net 45 proc. visų vokiečių ir 26 proc. SPD rinkėjų mano, kad partijai reikia naujo kandidato.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder