Pietūs ramybės oazėje miesto centre

Pietūs ramybės oazėje miesto centre

Džiugu, kad ir ganėtinai mažame Klaipėdos senamiestyje esama ir uždaruose erdvėse įsikūrusių vasaros lauko terasų, kur jautiesi apsaugotas nuo praeivių žvilgsnių ar netikėtai sutiktų nepageidaujamų pažįstamų.

Viena tokių - aplankyto Daržų gatvėje įsikūrusio viešbučio "Euterpė" restorano terasa, įrengta viešbučio vidiniame kieme.

Klaidžiojant senamiesčiu bei ieškant kur šįkart papietauti, už akių užkliuvo prie minėto viešbučio pagrindinio įėjimo stovintis reklaminis stendas su jame išvardintais dienos pietų patiekalais. Tąkart "Euterpė" pietums siūlė paragauti bulvienės su šonine (4 Lt), šaltibarščių (6 Lt), cukinijų blynelių (10 Lt), kiaulienos šašlyko (12 Lt), žuvies su riešutų užpilu (13 Lt) ir skumbrės straganinos (15 Lt).

Paskaičiavęs, kad užsisakęs bulvienę bei šašlyką pietums išleisiu 16 litų, kas nors ir yra kiek daugiau nei įprastai miesto centre gali atsieiti dienos pietūs, tačiau vidutines pajamas gaunančiam klaipėdiečiui, bent retkarčiais, dar įkandama, nusprendžiau užsukti.

Prisėdus pirmiausiai maloniai nuteikė patirtas atsiskyrimo nuo judraus miesto bei ramybės jausmas (apsilankiau čia dar prieš dvyliktą, tad ir pietautojų beveik nebuvo). Terasoje skambėjusios foninės muzikos būta tylios bei itin tinkamos pietų metui. Uždaras kiemas apsaugojo ir nuo Daržų gatvę šiuo metu rekonstruojančių statybininkų keliamo triukšmo.

Už akių užkliuvo tik viena: ar dėl gausaus lankytojų skaičiaus, ar dėl kitų priežasčių terasoje esančių stalų skaičius pasirodė kiek per didelis, nes jie stovėjo jau labai arti vienas kito. Tad ir negirdėti už kaimyninio stalo sėdinčių žmonių pokalbio beveik neįmanoma.

Nei padavėjos, nei užsakyto maisto ilgai laukti neteko. Išties aptarnavimo būta labai gero. Tiesa, dar didesnį pliusą padavėja užsitarnautų, jei prieš patiekdama maistą pakeistų ir peleninę su nuorūkomis.

Trinta bulvienė patiekta kartu su dviejų rūšių duona ir sviestu, sumaišytu su žalumynais. Sriuba skani, pagardinta apkeptais rūkytos šoninės gabaliukais.

Ant griliaus keptas kiaulienos šašlykas vietoje ryžių, mano prašymu, patiektas su apkeptomis bulvėmis (be jokio papildomo mokesčio), taip pat su šviežiai marinuotais agurkais ir svogūnais. Antro patiekalo taip pat būta skanaus, tik norėjosi, kad to šašlyko būtų bent kiek daugiau. Mat ant iešmo sumauti šeši mėsos gabaliukai buvo gan mažoki.

Kartu su pietumis nemokamai patiektas citrina pagardintas stalo vanduo.

O štai paprašęs sąskaitos sulaukiau ir malonios, viso lito vertės staigmenos. Pasirodo, šašlykas įkainotas ne 12 Lt, kaip skelbė prie įėjimo stovėjęs reklaminis stendas, o 11 Lt.

Įvertinimas - 4 šaukštai

Maistas - 4 šaukštai
Aptarnavimas - 4 šaukštai
Aplinka - 4 šaukštai

INFORMACIJA

Dienos pietūs (15 Lt)

* Bulvienė su rūkyta šonine (4 Lt)

* Kiaulienos šašlykas (11 Lt)

V. V.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder