Skonio reikalas: Dievas apsigyveno Salantuose

Skonio reikalas: Dievas apsigyveno Salantuose

Ar yra mūsų šalyje kavinių, kurių šeimininkai ne tik skaniai ir sočiai jus pamaitintų, bet dar ir nenorėtų apiplėšti? Jūs atsakytumėte: "Ne." Aš irgi taip maniau. Kol darbo reikalais neapsilankiau Salantuose ir neužsukau į kavinę "Pakalnutė".

Kodėl "Pakalnutės" šeimininkai ne tokie? Gal todėl, kad jų užeiga - šalia bažnyčios, ir jie bijo Dievo? O gal tiesiog todėl, kad yra sąžiningi ir padorūs?

Ilgai nesileisdamas į kalbas pasakysiu - išsirinkau šaltibarščius ir šonkaulius. Meniu - šratinuku išrašytuose popierėliuose, sukištuose į vizitinių kortelių dėklą, šis patiekalas be jokių įmantrybių ir vadinosi vienu žodžiu - "šonkauliai".

Pradžiai - apie šaltibarščių kainos fenomeną. Kartą kreipiausi į pažįstamą Masačiūsetso technologijų universiteto Slouno vadybos mokyklos ekonomikos profesorių norėdamas sužinoti, ką tokio nepakartojamo į šaltibarščius deda Klaipėdos kavinių savininkai, kad jų porcija pas mus kainuoja 5, 6 ar 7 litus. Žmogus tik pasukiojo pirštą ties smilkiniu. Suprask - arba klausimas kvailas, arba tie savininkai - sukčiai.

Tad "Pakalnutės" šeimininkė visiems Lietuvos, ne tik Klaipėdos, verslininkams, besidarbuojantiems viešojo maitinimo srityje, galėtų surengti kursus ir paaiškinti, kaip pagaminti visus kanonus atitinkančius puikiausius šaltibarščius, parduoti juos už 3 Lt (kartu su žalumynais pagardintomis bulvėmis) ir dar uždirbti.

Rašyti apie "Pakalnutės" šonkauliukus nesulaikant ašarų beveik neįmanoma. Štai ir dabar iš susijaudinimo virpa smakras, širdis daužosi, o skrandyje lyg išgyvenant pirmąją meilę sklando drugeliai. Maždaug 1 metro ilgio idealiai apkelta baterija tiesiog netelpa lėkštėje. Peilius čia atneša be reikalo - jei visą tą armoniką paimčiau už galų, kaulai nuo dieviško skonio mėsytės tiesiog atsiskirtų patys ir kaukšėdami sukristų į lėkštę.

Visai nebesvarbu, koks čia garnyras. Galima tik paminėti, kad prie kiekvienos porcijos (kurios jums dar liks ir vakarienei - į indelį ji bus sudėta be atskiro mokesčio už tarą) paduodamas pilnas, ką tik atidarytas, krienų indelis. Netikit. Aš irgi, bet taip yra.

Ir visa tai - tik 12 Lt. Netikit? Aš irgi. Bet čekis juk nemeluoja...

Dar apie porcijos dydį - jei kada nors į "Pakalnutę" užsuktų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius bei paprašytų patiekalo kontroliniam pasvėrimui, užeigos šeimininkas turėtų pilną teisę į tokį prašymą atsakyti staigiu dešinės rankos kabliu iš apačios į prašytojo žandikaulį, o jei šis dar bandytų ką nors sakyti - "mawashi geri" suktuku kaire koja.

Bet šeimininkas čia ne toks - bijau, kad jis inspektorių po patiekalo patikros procedūros dar pavaišintų saldainiais - kaip atsisveikindamas vaišina visus be išimties savo kavinės lankytojus. Ir dar suskeltų gražų žemaitišką sąmojį.

Ir dar apie kainas. Manau, jei tai, kas dabar su kainos ir kokybės santykiu vyksta Klaipėdos maitinimo įstaigose, būtų Smetonos laikais, dauguma "obščepito" atstovų už tautos mulkinimą ir bandymą apiplėšti mažų mažiausiai metams atsidurtų Dimitravo sunkiųjų darbų kalėjime. Hm, bet "Pakalnutės" šeimininkai tokiu atveju būtų paskirti ekonomikos ministrais... Ne, geriau jie tegul lieka Salantuose.

Viešpatie, aš pasižadu - kasdien valysiu dantis ne tik ryte, bet ir vakare, nebeburnosiu ant Dalios Grybauskaitės, eismo saugumo vardan ryškiaspalvę liemenę dėvėsiu net važiuodamas autobusu, ir kasdien ką nors gero padarysiu žmonai - tik komandiruok mane į Salantus nors mėnesiui. O dar būtų geriau - visam laikui. Ačiū tau iš anksto. Susitiksim "Pakalnutėje" - tavo namai juk netoliese, ar ne?

P. S. Vienintelis dalykas, kuris tikrai užkniso - tuntai į mano lėkštes besikėsinusių širšių. Kita vertus, jos - kaip ir šonkauliukai - juk irgi tavo kūriniai. Ar ne tiesa, Viešpatie? Tad ko čia pykti? Rašau drąsiai: "10 šaukštų". Su šaukštuku. T. y. šauktuku!

Pagarbiai - V. V.

Dienos pietūs - 15 Lt


Šaltibarščiai su bulvėmis (3 Lt)

Šonkauliai (12 Lt)

Įvertinimas (vidurkis) - 5 šaukštai
Maistas - 5 šaukštai
Aptarnavimas - 5 šaukštai
Aplinka - 4,5 šaukšto

Raktažodžiai
Sidebar placeholder