Skonio reikalas: Nebrangu, sotu ir greitai

Skonio reikalas: Nebrangu, sotu ir greitai

Nors dažnai mano pietūs tolėliau nuo miesto centro įsikūrusiose maitinimo įstaigose baigdavosi karčiu nusivylimu ar parsivežtais netikėtais bei ne pačiais geriausiais įspūdžiais, pastarojo karto būta malonios išimties.

Šįkart aplankiau Registrų centro pastate, greta Minijos gatvės ir Baltijos prospekto sankryžos, įsikūrusį "Bistro".

Tikriausiai vien šios įstaigos pavadinimas pasako, kad tai ne įprasta, o savitarnos kavinė, na, jei galima taip pasakyti, šiuolaikiška, tvarkinga valgykla. Tačiau kartu norisi pabrėžti, jog tai tikrai nėra ta valgykla, kuri dažno mūsų galvose asocijuojasi su senosiomis fabrikų valgyklomis, kur dėl aitraus riebalų tvaiko bei apetito nežadinančios aplinkos koją įkeldavai tik vedamas didelio alkio.

Pirmiausiai į akis krito tai, kad ši maitinimo įstaiga pietų metu buvo beveik sausakimša. Manau, viena iš priežasčių - palyginti nedidelė Klaipėdai kompleksinių pietų kaina - 9 Lt. Pietums siūlyti pasirinktinai ukrainietiški barščiai arba trinta daržovių sriuba bei kiaulienos "dubenėlis" arba lazanija. Taip pat į kainą įskaičiuota ir stiklinė kompoto.

Verta pažymėti, kad ir kitų patiekalų, neįeinančių į kompleksinius dienos pietus, kainos nesikandžiojo bei neviršijo 10 Lt.

Užsisakiau barščius ir kiaulienos "dubenėlį", prie kurio kavinės darbuotoja pasiūlė pasirinkti ryžius, virtas bulves arba bulvių košę. Taip pat antrasis patiekalas patiektas su tarkuotais burokėliais.

Sriubos skonis vertas pagyrimų. Tik tiek, kad tai būta ne tradicinių ukrainietiškų barščių, o mūsiškos burokėlių sriubos, pagardintos mėsa.

Didžiulis pliusas virėjoms ir už originalumą, mat kiaulienos "dubenėlis" pasirodė esąs kotletas iš kiaulienos faršo, tačiau ne įprastas, o su kiaušinių, morkų ir svogūnų įdaru, užkeptu sūriu. Beje, "dubenėlio" taip pat būta skanaus.

Reziumuojant, pietūs buvo tikrai sotūs, greiti, nors ir ne gurmaniški, bet skanūs, bei, kas ne mažiau svarbu, malonūs piniginei. Tad norėtųsi šios maitinimo įstaigos savininkams palinkėti savo filialą atidaryti ir kur nors miesto centre, nes panašių nebrangių savitarnos kavinių čia tikrai trūksta.

Tik viena pastaba - šalia krepšelio su duona bei įrankių dėklo reikėtų padėti ir mažų lėkštučių ar servetėlių, kad netektų, pavyzdžiui, duonos dėti tiesiai ant padėklo.

P. S. Kadangi šįkart aplankiau savitarnos kavinę, aptarnavimo nusprendžiau nevertinti. Tik pažymėsiu, kad už prekystalio dirbusios merginos būta malonios bei mandagios.

Įvertinimas - 3 šaukštai

Maistas - 3 šaukštai
Aplinka - 3 šaukštai

INFORMACIJA

Dienos pietūs (9 Lt)
* Kompotas
* Ukrainietiški barščiai


* Kiaulienos "dubenėlis"

V. V.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder