Skonio reikalas: penki šaukštai už drąsą

Skonio reikalas: penki šaukštai už drąsą

Man patinka, kad Klaipėdoje kartais atsiranda galimybė paragauti įvairesnio maisto, nes cepelinai, muštiniai, šniceliai, pseudokiniški patiekalai ar šaltibarščiai jau lenda per gerklę. Ačiū žmonėms, kurie drįsta pasiūlyti kažką naujo.

Taigi, kolega pastebėjo, jog Naujosios Uosto ir Danės gatvių sankryžoje, kur ilgus metus veikė kiniškų patiekalų restoranas, duris atvėrė nauja maitinimo įstaiga. Net nežinau, kaip ją apibūdinti: manau, koncepciją geriausiai apibūdintų žodis "užkandinė".

Dienos pietų ten nėra. Apskritai nėra patiekalų, kurie įprastai dedami ant mūsų stalo. Jau vien dėl to vilioja užsukti.

Yra sušių ir dar milijonas vienu žodžiu neapibūdinamų patiekalų - ką valgysi, iš siūlomų ingredientų susikuri pats, virėjams belieka tik pagaminti. Žodžiu, variacijų - begalybė, tik turėk fantazijos, bet nepamirškite paklausyti virėjo rekomendacijos. Nes jie man pasirodė savo darbą išmanantys.

Bendras bruožas - ši maitinimo įstaiga orientuota į Rytų virtuvę. Valgiaraštyje - daug negirdėtų žodžių, bet du virėjai, kurie ir yra visas užkandinės personalas, greitai viską paaiškina: kas su kuo dera ir ko nederėtų valgyti vienu metu.

Aš pasirinkau ryžių makaronus su tofu sūriu, bambukų augliais, kinišku "Hoisin" padažu ir anakardžio riešutais.

Šio mišinio tenka palaukti apie 10 minučių. Laukti galima vėsiose patalpose arba lauko kavinėje: dalį kėdžių ten atstoja ant palangių uždėtos lentos su pagalvėlėmis. Su vaizdu į Danę ir remontuojamą Pilies tiltą.

Laukia daugiau žmonių, juos, matyt, irgi sieja noras paragauti kažko neįprasto. Smalsumas yra gera žmonių savybė.

Mano pasirinktas patiekalas patiekiamas popierinėje dėžutėje, jį siūloma valgyti lazdelėmis arba plastikinėmis šakutėmis. Galų gale, jeigu labai nori paragauti, gali kabinti ir rankomis.

Iš pirmo žvilgsnio porcija man pasirodė mažoka - už beveik 15 litų tikėjausi daugiau. Bet kai suvalgiau pusę savo susigalvoto patiekalo, supratau, kad jo neįveiksiu, tad paprašiau išsinešti - liko vakarienei.

Rytai man yra tarsi žodžio "aštru" sinonimas. Makaronai su priedais buvo skanūs, bet aštrumo trūko. Šį trūkumą priskyriau ne užkandinės personalui, bet sau - pasirodo, reikiamų priedų reikėjo tik paprašyti. Belsk, ir bus atidaryta. Juk šioje užkandinėje eksperimentuoja ne tik virėjai, bet ir klientas.

Bet bandyti verta.

Tikiuosi, kad šiai tik savaitę veikiančiai užkandinei seksis, nes išbandžiau tik vieną iš begalybės patiekalų variantų. Planuoju paragauti dar daugiau.

Dienos pietūs (14,95 Lt)
Ryžių makaronai su tofu sūriu, bambukų augliais, "Hoisin" padažu ir anakardžio riešutais
Įvertinimas (vidurkis) 4,5 šaukšto
Maistas 5 šaukštai
Aptarnavimas 5 šaukštai
Aplinka 4 šaukštai

Pagarbiai - V. V.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder