Vasaros pabaiga su aštriu prieskoniu

Vasaros pabaiga su aštriu prieskoniu

Mažojo Kaimelio gatvėje įsikūręs meksikietiškos virtuvės baras "Desperados" - vienas iš mano šios vasaros atradimų. Tiesa, patiekalus savo pietums čia atsargiau rinktis pasiūlyčiau tiems, kam visiškai nepriimtinas aštrus maistas.

Pietums "Desperados" vakar siūlė meksikietišką sriubą su mėsos kukuliais (4 Lt), minkštą tortiliją su kiauliena (10,9 Lt) ir skrudintą tortiliją su vištiena "Chimichanga" (11 Lt). Užsisakiau dienos sriubą ir tortiliją su kiauliena.

Patiekalo pavadinime esantis žodis "meksikietiškas" jau savaime asocijuojasi su aštriu maistu. Nesuklydau - dienos sriuba išties buvo aštri, tiesa, ne tiek, kad burnoje tiesiog "degtų". Šios tirštos sriubos su pupelėmis, daržovėmis ir mėsos kukulaičiais skonį vertinu aukščiausiu balu. Tiesa, net neabejoju, jog būtent dėl aštrumo ji patiktų ne kiekvienam.

O štai jau pagrindinis patiekalas - neaštrus. Tortilija su kiaulienos, daržovių ir pupelių įdaru, spėju, sumaišytu su kečupo pagrindu pagamintu padažu, ir patiekta kartu su šviežiais agurkais bei vadinamuoju "Pico de gallo" (pjaustyti švieži pomidorai sumaišyti su svogūnais bei prieskoniais). Apibendrinsiu trumpai - taip pat labai skanu.

Jau grįžęs kiek patyrinėjau ir šio baro profilį viename iš socialinių tinklų. Pastebėjau, kad čia beveik nesikartoja kasdien skelbiamų naujų dienos meniu patiekalų pavadinimai. Beje, kartais čia pietums siūloma užsisakyti ir lietuviškos virtuvės patiekalų.

Ar šių skirtingose pasaulio pusėse esančių šalių virtuvės tarpusavyje dera - gal ir ne man spręsti. Tačiau džiaugiuosi, kad apsilankiau būtent tą dieną, kai pietums siūlyti meksikietiški patiekalai. Vertinant kainos, porcijų dydžio ir skonio santykį - tai vieni geresnių mano šios vasaros dienos pietų.

Tiesa, ir čia ne viskas idealu. Pirma, baro viduje tvyrojo gana stiprus riebalų kvapas. Antra, paklausus padavėjo, kuo vienas nuo kito skiriasi pagrindiniai dienos meniu patiekalai, sužinojau tik tiek, jog vištiena kepta aliejuje, o kiauliena - ne...

Visgi, nepaisant išvardintų minusų, ši vieta vien už savo išskirtinumą, skanų bei, realu, nuoširdžiai pagamintą maistą, tikrai verta gero įvertinimo.

Įvertinimas - 4 šaukštai

Maistas - 5 šaukštai
Aptarnavimas - 4 šaukštai
Aplinka - 3 šaukštai

INFORMACIJA

Dienos pietūs (14,9 Lt)


* Meksikietiška sriuba su kukulaičiais (4 Lt)


* Minkšta tortilija su kiauliena (10,9 Lt)

V. V.

Sidebar placeholder