Ar pritariate, kad miesto gatvėmis riedėtų elektriniai autobusai?
Ar pritariate, kad miesto gatvėmis riedėtų elektriniai autobusai?

Netrukus pagrindinėmis uostamiesčio gatvėmis riedės vien nauji, aplinką tausojantys, patogūs ir keleivių laiką taupantys greitaeigiai elektriniai autobusai - tokia yra Klaipėdos viešojo transporto vizija. Planuojama, kad kelionės kaštai keleiviams iš esmės nedidės, o ekologiškų autobusų įsigijimo naštą miestui palengvins Europos Sąjungos parama. Tad klaipėdiečių teiravomės, kaip jie vertina tokį Klaipėdos miesto savivaldybės siekį.

Teresė JUCIENĖ

Gerai vertinu, tikiuosi, kad gamta bus mažiau teršiama ir kvėpuoti lengviau bus tiek mums, tiek ir vaikams. Būtų labai gerai, jei autobuso bilieto kaina nekiltų, tikiuosi, ji išliks tokia pati.

Dėl kelionės greičio, jeigu jie važiuos greičiau, tai man jokios įtakos nedarys, nelabai svarbu jau, kai toks amžius, o kai kuriems galbūt labai svarbu. Kam reikia važiuoti į kitą miesto pusę, tai tikriausiai labai svarbu, kad kuo greičiau pasiektų kelionės tikslą. Iš esmės tai labai gerai, labai džiaugiuosi, kad viešasis transportas vis keičiasi ir tampa patogesnis žmonėms ir palankesnis aplinkai.

Kazimiera VONKIENĖ

Na kaipgi mes galime prieštarauti geriems darbams, geriems dalykams? Pagal mane, tokios naujovės tik į naudą. Žmonėms bus geriau, patogiau ir žymiai komfortiškiau. Mes su vyru jau niekur neskubame, kadangi mums jau 90 metų, tai nebėra ir prasmės skubėti, bet greitieji elektriniai autobusai tikrai geras sprendimas miestui ir jaunimui.

Jeigu tie nauji autobusai bus dar patogesni, tai labai gerai, nes mūsų vaikams bus žymiai geriau. Aplinkos tausojimo faktorius taip pat labai svarbus, mūsų vaikai ir anūkai kvėpuos mažiau užterštu oru. Tikiuosi, kad nauji elektriniai autobusai bus žymiai geresni nei dabartiniai dyzeliniai ar benzininiai.

Ona JURGELIENĖ

Man svarbiausia, kad mieste būtų kuo mažiau taršos. Jei Savivaldybė planuoja įsigyti naujus elektrinius autobusus, tai aš tik už juos. Man patinka važinėti viešuoju transportu, dažnai juo naudojuosi, bet kelionės greitis man nėra labai svarbus, nes pasidairau, pamatau ką nors naujo. Svarbiausia, kad tie elektriniai autobusai būtų patogūs, komfortiški ir nekenktų aplinkai.

Vaida PETRAUSKYTĖ

Bus žymiai geriau, greičiau atvažiuosime, o ir mažiau taršos bus. Patogumo ir taršos mažinimo klausimas turi didelę įtaką mano nuomonei, nes norisi, kad kuo mažiau mieste taršos būtų, juk tomis išmetamosiomis dujomis kvėpuojame mes visi. Be to, į tokį seną autobusą kai įlipi, tai dar kartą važiuoti juo nebesinori, daug žmonių, visi grūdasi, nesąmonė. Tiesą sakant, tada norisi tik su maršrutiniais autobusais važinėti.

Manau, kad viešąjį transportą reikia gerinti nuolat, reikia, kad jis būtų kuo greitesnis. Nors važiuojame viešuoju transportu gana retai, bet žymiai malonesnis jausmas įlipti į tvarkingą, naują autobusą, juolab kad žinai, jog jis neteršia gamtos.

Laurynas DOMARKAS

Su elektriniais autobusais, mano nuomone, yra didelė problema. Jie pravažiuoja vieną maršrutą ir jau reikia juos įkrauti. Kiek elektros reikia išnaudoti norint juos įkrauti? Vieną ratą apvažiuoja ir tada 15 minučių kraunasi, jie daugiau laiko prastovi, nei važiuoja.

Aš važiavau elektriniu autobusu ir nepajutau jokio komforto, viskas taip pat kaip ir senuosiuose. Taip, gamtą teršia gal ir mažiau, bet greitumo jokio nematau, važiuoja lėčiau nei dabartiniai autobusai. Aš manau, kad viešasis transportas turėtų likti toks, koks yra dabar.

Nijolė MAURIENĖ

Manau, kad toks sprendimas yra geras, bus labai patogu greitai nuvažiuoti į norimą vietą mieste. Man svarbiausia, kad nesikeistų bilieto kaina už kelionę, taip pat labai svarbu, kad kelionė būtų komfortiška. Noriu ne tik greičiau nuvažiuoti į kitą miesto pusę, bet ir kad būtų sveikiau gamtai ir vaikams. Dar galėtų ir daugiau vietos naujuose autobusuose būti, kad žmonėms netektų po darbų juose grūstis.

Aš visada važiuoju viešuoju transportu ir palaikau aplinkai kuo geresnius sprendimus. Man svarbi ekologija. Manau, kad važiuojant elektriniu autobusu ir gamtai, ir mums patiems bus žymiai geriau, mažiau taršos.

Deimantė PAULIUKEVIČIŪTĖ

Manau, kad toks sprendimas yra labai geras, naujas viešasis transportas, tikėkimės, bus patogesnis ir greitesnis. Tikiuosi, kad juo bus galima greičiau nuvažiuoti ir sutaupyti laiko, visur suspėti. Man labai svarbu, kad aplinkai būtų kuo mažiau taršūs autobusai. Juk išmetamosios dujos kenkia ne tik aplinkai, gamtai, bet ir vaikams, suaugusiesiems, tad be galo svarbu, kad viešasis transportas tausotų gamtą ir kuo mažiau kenktų mūsų sveikatai.

Labai gerai būtų, kad galėčiu iš vienos stotelės į kitą nuvažiuoti kuo greičiau, kad reikėtų kuo mažiau laukti autobusų, nes būna, kad ir į darbą vėluoji, skubėti reikia. Visada važiuoju viešuoju transportu. Nutinka ir taip, kad autobusai vėluoja, o tada jau ir pats nespėji. Tikrai džiaugiuosi, kad mieste atsiras greitaeigiai elektriniai autobusai.

 

Apklausa parengta Klaipėdos miesto savivaldybės iniciatyva

Raktažodžiai
Sidebar placeholder