Kaip išlikti pozityviam ir sveikam?

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam?

Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino, kokių imtis priemonių. Beveik 40 savo gyvenimo metų sporto mokslui paskyręs, nuolat naujovių ieškantis ir ne kartą Klaipėdoje mokslines paskaitas skaitęs profesorius Albertas Skurvydas bando ieškoti atsakymų į šiuos klausimus.

Svarbiausia tai, kad buvęs ilgametis Lietuvos kūno kultūros akademijos, vėliau - Lietuvos sporto universiteto rektorius, profesorius, biologijos mokslų daktaras šių atsakymų ieško remdamasis įvairia mokslu pagrįsta literatūra.

Jo asmeninėje "Facebook" paskyroje galima aptikti daugybę įvairiausių patarimų - nuo to, kaip būnant fiziškai aktyviam ir sveikai gyvenant pailginti savo gyvenimo trukmę, kokią įtaką mirtingumui nuo įvairių ligų daro bėgimas, kaip antsvoris atsiliepia žmonių sveikatai, kaip gerinti atmintį ir panašiai.

Jis pats yra išleidęs apie 500 mokslinių straipsnių, 10 knygų, dvi monografijas mokslo tematika ir toliau gilinasi į naujausias mokslo tendencijas.

"Savaitės ekspresas" kartkartėmis apžvelgs šio mokslininko įdomesnius pastebėjimus ir patarimus.

Rekomenduoja vaikščioti lauke

"Mano geros nuotaikos ir geros fizinės savijautos stimuliavimo krūvis izoliacijos sąlygomis - 5 kartus per savaitę įveikti lygiai po 13 500 žingsnių", - pabrėžia A. Skurvydas.

Jis renkasi tokį kelią, kuriame nebūtų daug žmonių.

"Užtrunku apie 100 minučių, nueinu apie 10 000 metrų, pirmuosius 10 000 žingsnių nueinu spėriu tempu, likusius 3 500 žingnsnių - labai labai maloniu tempu. Po tokio krūvio, kad suaktyvinčiau blogųjų - visceralinių riebalų deginimą ir smegenų metabolizmą, dar 4 valandas nieko nevalgau, ypač - agliavandenių, nes jie prislopintų riebalų deginimą. Per tą laiką išgeriu du puodelius dvigubos espreso kavos be cukraus. Tai yra pats geriausias laikas mąstyti. Po to, pastebėjau, visą parą iki kito ėjimo išlieka suaktyvėjusi medžiagų apykaita, padidėja protinis darbingumas, kūnas lengvas, skrandis tuščias. Beje, blogas oras nėra kliūtis vaikščioti", - pabrėžia mokslininkas.

A. Skurvydo 8 gyvensenos veiksniai, kurie turi įtakos gyvenimo kokybei ir trukmei (pagal Mayo klinkos tyrimus):
1. Saikingas valgymas (sustoti valgyti tada, kada jauti, kad privalgei iki 80 procentų);
2. Prasmingas gyvenimas, pvz., "daug ir sunkiai dirbti", "teisingai gyventi", "laikytis žmonių priimtų / sutartų socialinių normų ir taisyklių";
3. Maloniai (daug juoko ir džiaugsmo) bendrauti su žmonėmis (savo šeimos nariais, draugais);
4. Sistemingas fizinis aktyvumas, ypač vakščiojimas (per dieną ne mažiau kaip 60-120 minučių), darbas sode, darže;
5. Medžiagų apykaitos stimuliatorių vartojimas (arbata, kava);
6. Dvasingas gyvenimas;
7. Kūno masės reguliavimas (kad nepadidėtų per daug);
8. Kiti: saikingas deginimas saulėje, adekvatus vandens gėrimas, visavertis miegas, dienos miegas (snūstelėjimas).

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder