Po Dakaro ralio - dešimtys tūkstančių nuostolių

Po Dakaro ralio - dešimtys tūkstančių nuostolių

Klaipėdos miesto sporto istoriją perrašęs ir vieninteliu lietuviu, keturračiu įveikusiu Dakaro ralio trasą, tapęs mūsų miesto atstovas Laisvydas Kancius ėmė ardyti savo lenktynių transportą ir pamatė, kad jis yra smarkiai apgadintas.

"Kol nepradėjome ardyti, nemąstėme, kad yra tiek daug nuostolių: šešiose vietose yra lūžęs rėmas, reikia jį keisti, aplūžusi ir galinė šakė, variklis - vos gyvas, jis yra ardomas", - sakė Laisvydas.

"Apie 50 procentų detalių reikės tiesiog išmesti. Taigi, nuostoliai gali būti skaičiuojami dešimtimis tūkstančių eurų", - "Savaitės ekspresui" atskleidė lenktynininkas L. Kancius.

Detalės - net iš Japonijos

Pasiteiravus, ar galima gauti naujų detalių Lietuvoje, šis atsakė: "Ne. Keturratis yra ardomas Čekijoje, ten dirba meistrai, mechanikai, ir detalės yra užsakomos iš įvairių šalių: kai kurios - iš Amerikos, dalis - iš Ispanijos, Prancūzijos, kai ką net teks siųstis iš Japonijos. Procesas gali trūkti apie mėnesį laiko."

Tuoj pat jis pridūrė: "Vėl tenka viską pradėti tarsi nuo balto lapo."

L. Kanciaus šio sezono planuose yra dalyvauti trijuose Europos čempionato etapuose Portugalijoje, Lenkijoje ir Vengrijoje.

"Kazachstano ralis - su klaustuku. Vėl norėtųsi dalyvauti Dakaro ralyje. Nėra ko slėpti: viskas priklausys nuo pinigėlių - kiek pavyks gauti rėmėjų garantijų, kad prisidės... Kol kas - daug kalbų, neapibrėžtumo. Juk Klaipėda - uostamiestis, daug stambių uosto ir kitų gamybos įmonių, teks eiti ir prašyti paramos. Tikiuosi, kad pavyks sugeneruoti lėšas. Taip pat labai tikiuosi bendraminčių supratimo ir pagalbos. Juk atstovauju ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos vardui", - pabrėžė 36-erių L. Kancius.

Atsiminimų jūra

Nuo tada, kai L. Kancius Saudo Arabijoje vykusiame Dakaro ralyje bekelėmis, smėlynais ir kalvotomis vietovėmis, įveikė beveik 8000 kilometrų, praėjo jau daugiau nei mėnuo.

"Iki pat šiol akyse kasdien regiu kopas, kalvotas vietoves, uolas ir fantastiškus vaizdus. Adrenalino pasisėmiau išties daug, tad jo užteks ilgam", - sakė fantastiškai Dakaro ralyje debiutavęs ir galutinėje keturračių klasėje septintąją vietą iškovojęs L. Kancius.

Dakaro ralyje dvi savaites jis kasdien įveikė po 700-800 km. Kelyje kasdien praleisdavo apie 12 valandų.

"Pasakysiu atvirai: Dakaro ralyje pirmas 4-5 dienas lenktyniauji su konkurentais, o vėliau nė velnio taip nebėra, jau tenka konkuruoti ir stengtis įveikti ne tik konkurentus, bet ir patį save. Jau mąstai tik kaip atsilaikyti ir įveikti Dakarą. Fiziškai tai yra labai sudėtinga, mačiau, kad Dakaro ralyje buvo žmonių, kurie tiesiog palūžo", - prisiminimais dalijosi lenktynininkas.

Jis neslėpė, kad Dakaro ralio metu buvo ir tokių minčių: "Koks gi velnias mane nešė į šią galerą" (juokiasi. - Autor. past.). Bet tai buvo tik labai retos ir trumpos akimirkos... O šiaip buvau visas susikoncentravęs tik į patį važiavimą, lenktynes... Greitis - didžiulis, tad žiūri, kad kur neįvažiuotum, nenuklystum ir panašiai. Jau spėjau pasiilgti šio adrenalino", - praėjus mėnesiui po Dakaro ralio sakė Klaipėdoje gyvenantis ir naujus lenktynių planus dėliojantis L. Kancius.

Jį į priekį vis tempia sirgalių palaikymas.

"Sulaukiau daug palaikymo ir "Facebooke", ir "Instagrame", ir SMS žinutėmis - nuo nepažįstamų žmonių iki bendradarbių ir artimųjų. Tūkstančiai žinučių... Tai labai įkvėpė. Ačiū visiems už nuoširdų palaikymą. Super. Tai labai motyvuoja", - pabrėžė L. Kancius.

"Apie 50 procentų detalių reikės tiesiog išmesti. Taigi, nuostoliai gali būti skaičiuojami dešimtimis tūkstančių eurų."

Štai taip atrodo Čekijoje ardomas Laisvydo Kanciaus keturratis. Jis yra gerokai aplūžęs.

Sustabdyta akimirka iš šių metų Dakaro ralio lenktynių. Laisvydas Kancius prisipažino, kad iki šiol akyse regi fantastiškus Saudo Arabijos vaizdus.

"iGO2Dakar" ir asmeninio archyvo nuotr.

Sidebar placeholder