Šios idėjos pagrindinė autorė buvo aktorė, skaitovė, "UNICEF" Geros valios ambasadorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė. Docentės teigimu, šio projekto įgyvendinimas jai yra itin svarbus.
"Sigitą Gedą atradau per jo poeziją 1986-aisiais metais. Leidinys "Literatūra ir menas" tada išspausdino jo eilėraščių ciklą Devyni sonetai ir epitafija ,,Maironio mirtis". Iki tol S. Gedos nepažinojau, bet šie tekstai mane nepaprastai sukrėtė net keleriems metams į priekį, atvėrė net seniai pamirštus vaikystės prisiminimus", - apie pirmą pažintį su poeto kūrybą pasakoja aktorė.
Įkvėpta ir sužavėta S. Gedos poezijos ir nenusakomu talentu, jau tada menininkė parengė didelę programą, remdamasi poeto eilėraščiais ir pristatė ją dalyvaujant pačiam S. Gedai. "Programoje buvo "Septynių vasarų giesmių" ciklas. Į šį renginį buvo pakviestas ir pats kūrėjas. Jaučiau tikrai didelę įtampą, deklamuodama jo poeziją jam pačiam girdint. Tačiau nerimas truko tik keletą akimirkų. Mane buvo taip užvaldžiusi jo kūryba, kad ištrasliavau ją taip, kaip aš pati ją girdėjau.
Kompaktinio disko viršelyje – Jūratės Žuklienės darbas, dedikuotas vyrui Alfonsui Žukliui.
Tada S. Geda man pasakė: "Jūs įvardijote visas mano prasmes, sudėtas į poeziją".
Man buvo labai smagu, kad mano interpretacija jam buvo pilnai priimtina", - prisiminimais dalijosi idėjos autorė.
Po to vakaro, V. Kochanskytė su S. Geda tapo neišskiriamais draugais. "Mūsų bičiulystė truko iki pat jo išėjimo. Buvo toks laikas, kai juokaudama sakydavau, kad "Nė dienos be Gedos"
Rašyti komentarą