Vladimiras Antonovas: ši byla yra politinė

Vladimiras Antonovas: ši byla yra politinė

Londono Vestminsterio magistrato teismas, penktadienį sprendęs, ar išduoti Lietuvai buvusius banko SNORAS vadovus Vladimirą Antonovą ir Raimondą Baranauską, nutarė bylą iš esmės pradėti nagrinėti gegužę.

Penktadienio popietę prieš Vestminsterio magistrato teismą stojo buvę banko SNORAS vadovai, skelia lrytas.lt. Posėdyje buvo sudėliotas tolesnis bylos nagrinėjimo grafikas. Londone sprendžiama, ar išduoti Lietuvos teisėsaugai pagal Europos arešto orderį (EAO) ieškomus verslininkus V. Antonovą ir R. Baranauską. "Ši byla yra politinė. Ir mes tai įrodysime proceso metu", - susirinkusiems žurnalistams po posėdžio pareiškė V. Antonovas.

Jis tikino, kad nei jis, nei R. Baranauskas daugiau nieko niekada nekomentuos, bent jau iki tol, kol nesibaigs bylos nagrinėjimas. Verslininkas kalbėjo angliškai. Lietuvį R. Baranauską į teismą palydėjo žmona Sigita, o V.Antonovą - žmona Olga.

V. Antonovo advokatas James Lewis teisme kalbėjo, kad SNORAS buvo labai sėkmingas bankas, o problemos prasidėjo tik tada, kai įsigijo įtakingiausio šalies dienraščio "Lietuvos rytas" akcijų.

"Šio dienraščio žurnalistai spausdino kritiškus straipsnius apie Lietuvos valdžią, todėl buvo susidorota su šiuo sėkmingiausiu Lietuvos banku. Gindamiesi mes mėginsime įrodyti, kad tai buvo politiškai motyvuotas turto eksproprijavimas. Ši byla primena Michailo Chodorkovskio ir "Yukos" bylą", - teisme sakė Dž. Liuisas, kuris yra vienas iš 300 prestižinių Jungtinės Karalystės advokatų.

Kai žurnalistai V. Antonovo vėliau paklausė, dėl kokių "Lietuvos ryto" straipsnių nukentėjo SNORAS, V. Antonovo teisininkas Kevinas Goldas (Kevin Gold) nutraukė savo klientą, pareikšdamas, kad "tai atskleisime proceso metu".

R. Baranauskas posėdyje neištarė nė žodžio.

Posėdyje britų teisėsauga ir įtariamųjų gynėjai suderino bylos nagrinėjimo posėdžių datas.

Teisėjas nustatė, kad iki sausio 20 dienos verslininkų teisininkai turi pateikti gynybos planą. Kitas posėdis numatytas sausio 30 dieną, jame planuojama aptarti gynybos planą.

Iki kovo 9 dienos savo argumentus pateiks Lietuvai atstovaujanti britų teisėsauga.

Paruošiamasis bylos nagrinėjimas vyks kovo 22-23 dienomis. Iš esmės byla bus atversta gegužės 8-18 dienomis. Tada į posėdžius bus kviečiami ir 6 liudininkai, iš jų pusė - finansų ekspertai.

Buvę pagrindiniai bankrutavusio banko SNORO akcininkai Rusijos pilietis V. Antonovas, turėjęs 68,1 proc. banko akcijų, ir Lietuvos pilietis R. Baranauskas, turėjęs 25,3 proc. akcijų, lapkričio pabaigoje buvo sulaikyti Londone pagal Lietuvos prokurorų išduotą Europos arešto orderį.

V. Antonovas ir R. Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R. Baranauskas - ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Sulaikytieji Londono teismo sprendimu buvo paleisti už užstatą, V. Antonovas - už 300 tūkst. litų, R. Baranauskas - už 800 tūkst. litų, abu privalo nustatytu laiku registruotis policijoje. Iš abiejų vyrų paimti asmens dokumentai ir gauti pažadai neišvykti iš Jungtinės Karalystės.

Teisėsaugininkai jau areštavo 300 mln. litų vertės buvusių banko pagrindinių akcininkų bei su jais susijusių asmenų turto Lietuvoje ir užsienyje.

Verslininkai įtariami pasisavinę 897 mln. litų.

Pasak Lietuvos banko vadovo Vito Vasiliausko, SNORAS įtarimų kėlė dar nuo 2004 m. Nuo tada Lietuvos bankas kasmet turėjo pretenzijų SNORO vadovybei, kadangi banko turto straipsniai, paskolų portfelis didėjo labai sparčiai, kol galiausiai 2011 m. gegužės 5 d. SNORAS kreipėsi į Lietuvos banką dėl įstatinio kapitalo didinimo, tačiau SNORO vadovai į Lietuvos banko reikalavimus nereagavo.

V. Vasiliauskas pabrėžė, kad, nepriėmus tokių sprendimų, kokie buvo priimti, sisteminė žala galėjo būti dar didesnė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder