Biatlonininkas Tomas Kaukėnas vos nepateikė sensacijos

Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse vos nepateikė sensacijos. 23-ejų metų ignalinietis biatlono varžybų 20 km lenktynėse ketvirtadienį turėjo galimybių iškovoti medalį. Mūsų šalies atstovui koją pakišo trys netaiklūs šūviai ketvirtojoje šaudymo serijoje.

Dešimtas startavęs T. Kaukėnas po trijų šaudymo serijų nebuvo gavęs nė vienos baudos minutės. Visiems varžybų dalyviams, atlikus po 15 šūvių iš 20, lietuvis buvo antras. Ketvirtojoje šaudymo serijoje, gautos trys baudos minutės Tomą nubloškė žemyn.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis Lietuvos biatlonininkas užėmė aukštą 23-ią vietą. T. Kaukėnas nugalėtojui pralaimėjo 3 min. 7,2 sek. Lietuvis būtų iškovojęs sidabro medalį, jeigu ir ketvirtojoje šaudymo serijoje nebūtų klydęs.

Aukso medalį iškovojo kartą šaudykloje suklydęs (0+1+0+0) pasaulio taurės varžybų lyderis 25-erių metų prancūzas Martenas Furkadas (Martin Fourcade) - 49 min. 31,7 sek. Sidabras atiteko be klaidų šaudžiusiam 25-erių metų vokiečiui Erikui Leseriui (Erik Lesser, +12,2 sek.), o bronza - vieną baudos minutę (0+1+0+0) gavusiam 26-erių metų rusui Jevgenijui Garaničevui (+34,5 sek.).

Keturis kartus šaudykloje suklydęs (1+1+1+1) daugkartinis olimpinis ir pasaulio čempionas norvegas Olė Einaras Bjorndalenas (Ole Einar Bjoerndalen) liko 34-as (+2.50,2).

Lenktynėse dalyvavo 89 biatlonininkai.

Penkiskart pasaulio čempionas M. Furkadas Sočyje laimėjo ir 12,5 km persekiojimo lenktynes.

T. Kaukėnas Sočio žaidynių 10 km sprinto lenktynėse buvo 48-as, o 12,5 km persekiojimo lenktynėse - 40-as.

Iki šiol iš Nepriklausomos Lietuvos biatlonininkų aukščiausią vietą olimpinėse žaidynėse yra užėmęs Gintaras Jasinskas. Jis 1992 metų Albervilio žaidynėse 20 km lenktynėse buvo 19-as. Geriausias Lietuvos biatlonininkių pasiekimas - 18-oji vieta. Ją 2006 metų Turino žaidynių 7,5 km sprinto lenktynėse užėmė Diana Rasimovičiūtė.