A. Šležas: liūdna matyti abejingus „Ryto“ žaidėjų veidus

A. Šležas: liūdna matyti abejingus „Ryto“ žaidėjų veidus

Vilniaus „Ryto" komandai – lemiamų išbandymų savaitė. Jau šį antradienį ekipos laukia rimtas išbandymas Čempionų lygoje su Atėnų „Peristeri" ekipa, tačiau norint patekti į kitą etapą vien pergalių vilniečiams nebepakanka – reikia ir gerai susiklosčiusių kitų rungtynių rezultatų.

Taip pat „Rytas" jau šį šeštadienį Vilniuje kausis su Utenos „Juventus" komanda dėl patekimo į Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalį, kur mėgins panaikinti iš Utenos atsivežtą 2 taškų deficitą. Apie kol kas svarbiausias 5 „Ryto" laukiančias sezono dienas bei komandos demonstruojamą formą kalbame su ilgamečiu ekipos žaidėju Andriumi Šležu.

„Rytas" – mano komanda, dėl kurios lig šiol sergu ir kurią palaikau. Vis įsijungiu varžybas, stebiu rezultatus, bet vaizdas yra labai slogus ir visiškai prasilenkia su tuo, ką komanda deklaravo prieš sezoną. Nėra ryšio tarp žaidėjų ir trenerių, labai trūksta žaidėjų lyderystės bei ambicijos laimėti. Noriu tikėti geresne antra sezono dalimi, nes komanda potencialo turi, bet pažangą įžvelgti šiuo metu labai sudėtinga", – sakė A. Šležas.

„Ryto" likimas Europoje

Pašnekovo žodžius patvirtina Čempionų lygos statistika, pagal kurią Vilniaus „Rytas" šiuo metu lygoje užima paskutinę vietą pagal dvitaškių pataikymą, o pagal pataikymą iš žaidimo vos 30-tą vietą iš 32. Taip pat „Rytas" lygoje užima 24-tą vietą pagal atšokusius kamuolius bei 28-tą pagal bendrus komandos naudingumo balus.

Pašnekovas stebėjosi tokiais skaičiais: „Suprasčiau, jei tai būtų Eurolygos skaičiai, bet čia yra Čempionų lyga, kurioje komandos nėra įspūdingos. Mes vis dar kalbame, kad „Rytas" yra aukšto lygio komanda, tačiau esami rezultatai yra vieni blogiausių visoje komandos istorijoje.

Mano nuomone, „Ryto" vieta yra „Eurocup" turnyre su kasmetine ambicija patekti į Eurolygą, bet dabar praradome net galimybę dalyvauti Eurolygos jaunimo turnyre. Nesu tikras ar tokia auka buvo prasminga pereinant į Čempionų lygą dėl piniginių dalykų".

Problemos ir viltys

Prastus ekipos rezultatus buvęs „Ryto" krepšininkas aiškino tiek objektyviomis priežastimis kaip traumos, ligos bei didelė žaidėjų kaita, tiek vidinėmis komandos problemomis. Anot pašnekovo, dalis legionierių neatitinka komandos lygio, nepadeda ir aplink komandą sklindantys pagrįsti ir nepagrįsti gandai, taip pat neaišku koks komandos mikroklimatas.

„Liūdna matyti „Ryto" atsarginių žaidėjų suolelį, kuriam krepšinis atrodo lyg lažas. Jaučiuosi dviprasmiškai, nes pažiūrėjus į komandos treniruotes visi atrodo pozityviai, juokiasi, o rungtynėse sėdi lyg žemę pardavę. Skaičiau, kad treneris D. Kairys jau dukart išvarė žaidėjus iš treniruotės.

Per mano karjerą taip nutikę yra du kartus – kai „Rytą" treniravo Jonas Kazlauskas ir Nevenas Spahija. Philui Jacksonui treniruojant Čikagos „Bulls" jis taip pat kartą išvarė žaidėjus į rūbinę ir kitas svarbias varžybas buliai laimėjo. Mes savo laiku su žaidėjais rūbinėje rimtai pakalbėjome apie tai, ką darėme ne taip ir kaip kartu galėtumėme iš to išbristi. Kitas svarbias varžybas laimėjome. Jei D. Kairys išties žaidėjus išvarė, deja, rezultato tai nedavė", – sakė A. Šležas.

Pasidomėjus, kur komandoje galima ieškoti potencialo antrai sezono daliai, buvęs krepšininkas pažymėjo neišnaudotą didelį komandos sudėties talentą: „Maurice'as Ndouras yra puikus krepšininkas, matosi, kad žaidėjas stengiasi ir jaučia aistrą krepšiniui. Andrew Goudelockas yra labai protingas bei aukšto kalibro žaidėjas, bet prastai atrodo poziciniame krepšinyje bei organizuojant derinius.

Nepamirškime, kad turime ir rinktinės žaidėjų kaip Martynas Echodas, Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas. Komandoje talento tikrai netrūksta, tik reikia jį tinkamai išnaudoti. Visoms stringančioms komandoms vaistas yra vienas – kelios pergalės iš eilės gali atnešti visai kitokį žaidimą".

Buvęs krepšininkas pažymėjo ir trenerio svarbą – anot pašnekovo, sezono pradžioje dominavęs greitas komandos žaidimas atrodo sustojęs ir be minties, o treneriui nepavyksta prisitaikyti prie situacijos bei įnešti reikalingų naujovių.

Kaip pavyzdį pašnekovas pateikė Kauno „Žalgirio" trenerį Martiną Schillerį, kuris įgyvendino pokyčius sulig kiekvienomis nesėkmingomis varžybomis ir taip nulipdė laiminčią komandą.

Prognozė

Nors „Betsafe" ekspertai duoda vos 31 proc. tikimybę, kad antradienį vilniečiai įveiks Atėnų „Peristeri" komandą, A. Šležas prognozavo, kad „Ryto" galimybės laimėti šiame mače bus apie 50 proc. „Tą patį galiu pasakyti ir apie rungtynes prieš Utenos „Juventus", nes ši komanda turi puikų trenerį, gerus žaidėjus ir visi čia žino savo vietą.

Labai linkiu „Rytui" šią savaitę to pozityvaus lūžio ir kad ekipos fanams komanda neštų daugiau džiaugsmo. Sezonas dar nesibaigė, tad tikiuosi, kad antra sezono dalis bus geresnė" – sakė A. Šležas.

Sidebar placeholder