Ar futbolo karštinė apsistos Klaipėdoje?
Ar futbolo karštinė apsistos Klaipėdoje?

Kiek daugiau nei už 100 km nuo Klaipėdos vyksiančios 2018 metų pasaulio futbolo čempionato kovos gali atnešti daug naudos uostamiesčiui. Lietuvos futbolo ir verslo atstovai rodo iniciatyvą vasarą mieste įrengti aistruolių zoną. Tačiau tokiai idėjai dar turės pritarti valdžia.

Visos pusės klausimą aptars po savaitės mero Vytauto Grubliausko kabinete. Bus siūloma ne tik įrengti futbolo gerbėjų zoną, bet ir pasirūpinti miestiečių ir miesto svečių užimtumu.

Kvies futbolo žvaigždes

Pasak Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidento Romualdo Jonaičio, tokia idėja girdima jau ne pirmus metus.

"Tokia zona suteiktų Kaliningrade žaisiančių rinktinių gerbėjams galimybę ne tik gyvai stebėti rungtynes, bet ir susipažinti su Klaipėda. Turime idėją įrengti visą mėnesį veiksiančią futbolo gerbėjų zoną - nuo čempionato pradžios iki pabaigos. Galėtų būti įrengtas ekranas, maitinimo vieta, aikštelė, kur nuolatos vyktų tam tikri vaikų, šeimų, mėgėjų ir žiūrovų turnyrai", - sakė R. Jonaitis.

Jis pridėjo, jog Lietuvos futbolo federacija (LFF) turi galimybę kreiptis į UEFA bei FIFA dėl futbolo žvaigždžių atvykimo į Klaipėdą. Su žvaigždėmis galimybę pabendrauti turėtų ir žiniasklaidos atstovai, ir futbolo aistruoliai.

"Klaipėda, kaip sporto miestas, papildytų savo renginių sąrašą ir padidintų žinomumą. Renginyje dalyvaujant UEFA ir FIFA, tai būtų viena didžiausių reklamų miestui. Klaipėdiečiai mėgsta futbolą. Nėra net abejonių, kad gerbėjų zona būtų užpildyta. Reikia tik tinkamai viską suorganizuoti. Toks renginys galėtų suvienyti bendruomenę", - teigė KLFF prezidentas.

R. Jonaitis neabejoja, kad į renginį galėtų įsitraukti ir Lietuvos futbolo žaidėjai bei klubai. Prie tokios iniciatyvos prisidėtų ir pats Klaipėdos "Atlantas".

Klaipėda nesnaudžia

Pasak Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovo Viktoro Krolio, klausimas galutinai bus aptartas kitos savaitės viduryje, iki pasaulio čempionato pradžios likus kiek daugiau nei pusantro mėnesio.

"Žiūrėsime, ką gali pasiūlyti Lietuvos futbolas, miestas. Mes rodome iniciatyvą, kad būtų geriau turizmui. Verslas į visa tai žvelgia pozityviai. Tam Klaipėda turi visas priemones", - neabejojo V. Krolis.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (KTIC) direktorė Romena Savickienė patikino, kad uostamiestis Kaliningrade vyksiančiam išskirtiniam renginiui ruošiasi jau dabar.

"Išnaudoti tokį renginį turėtume nesvarstę. Arčiau vykstančio pasaulio futbolo čempionato turbūt neturėsime dešimtmečius. Kadangi Klaipėdoje neturime rungtynių ar specialių gerbėjų grupių, į tarptautines turizmo parodas vežėme specialiai futbolo čempionatui pagamintus lankstinukus. Informacija buvo pateikta Jungtinei Karalystei, Vokietijai ir Olandijai. Raginome į rungtynes vyksiančius žiūrovus apsilankyti Klaipėdoje, Neringoje, Palangoje", - tikino R. Savickienė.

Jos teigimu, kol kas turizmo agentūros masiškos paklausos šiuo klausimu nesulaukė. Tačiau jau yra pavienių asmenų, kurie vyks į pasaulio čempionatą ir pabus Lietuvoje.

"Sunku pasakyti, kiek turėsime lankytojų. Kiek teko kalbėti su viešbučiais, jie negali išskirti tokių svečių. Tam nebuvo ruošiamasi ir žmonės nebuvo klausiami, ar apsistos būtent dėl pasaulio čempionato. Kadangi artėja sezonas, tų svečių ir taip turėsime. Manau, kad bent jau patys lietuviai, mėgstantys futbolą, stebėtų rungtynes gerbėjų zonoje. Kaliningrade netilpęs sirgalių likutis tikrai būtų aptarnautas ir priimtas su malonumu", - sakė KTIC direktorė.

R. Savickienė įsitikinusi, jog Klaipėda ir jos viešbučiai būtų pajėgūs susitvarkyti su dideliu turistų srautu.

Turi būti nauda visoms pusėms

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras

Neabejoju, kad tokia galimybė yra. Tik klausimas, kokie bus kaštai ir kas už tai sumokės. Bet kuri tokia iniciatyva, sutraukianti bendruomenę į vieną vietą, yra skatinama ir palaikoma. Tik reikėtų aiškiai susitarti dėl galimos naudos ir pridėtinės vertės. Tada bus galima kalbėti apie įgyvendinimą. Visą naštą užmesti vienai institucijai ant pečių nebūtų perspektyvu. Tačiau nenoriu užbėgti įvykiams už akių. Pirmiausia noriu susitikti su futbolo bendruomene, verslo ir turizmo atstovais. Norisi iš jų išgirsti realius pasiūlymus. Klausimas tik toks, ar turistas iš Anglijos, Belgijos ar Maroko važiuos į Klaipėdą tam, kad pažiūrėtų futbolą per didelį ekraną gerbėjų zonoje. Turime tokių iliuzijų. Tačiau labiau tikėtina, kad tokie gerbėjai gali atvykti į Kaliningradą pažiūrėti savo palaikomos komandos rungtynių, o kitas žiūrėti Klaipėdos gerbėjų zonoje. Būčiau už tai, kad nereikėtų biurokratinių procedūrų rezultatui pasiekti. Mano požiūris tikrai geranoriškas. Turėsime sutarti, kad toks renginys duotų naudą ir miestui, ir verslui.

Kaliningrade - futbolo milžinai

Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje startuos birželio 14 d. ir baigsis liepos 15 d. Pirmąsias rungtynes Kaliningrade, vyksiančias birželio 16 d., žais D grupės rinktinės - Kroatija ir Nigerija. Birželio 22 d. susitiks E grupės ekipos - Serbija ir Šveicarija. Birželio 25 d. tarpusavyje žais B grupės komandos Ispanija ir Marokas, o birželio 28 d. vyks G grupės Europos futbolo grandų mūšis - Anglija prieš Belgiją. Lietuvos rinktinė į planetos pirmenybes nepateko.

PALAIKYMAS. Futbolu besidomintys klaipėdiečiai vasarą gali turėti galimybę pasaulio čempionato kovas stebėti specialiai įrengtoje gerbėjų zonoje.

Redakcijos archyvo nuotr.

Sidebar placeholder