Aurimas Didžbalis - pasaulio vicečempionas!

Aurimas Didžbalis - pasaulio vicečempionas!

Klaipėdietis Aurimas Didžbalis pateisino vieno iš geriausių planetos sunkiaatlečių vardą - Anahaime (JAV) vykstančiame pasaulio sunkiosios atletikos čempionate svorio iki 94 kg grupės varžybose iškovojo net du medalius ir atliko vizitine kortele tapusį bei sėkmę simbolizuojantį salto.

Bronislavo Vyšniausko auklėtinis rovimo rungtyje (176 kg) liko trečias, o dvikovės rezultatas (388 kg) A. Didžbaliui garantavo planetos vicečempiono laurus. 

Amerikoje per apdovanojimų ceremoniją į viršų kilo Lietuvos trispalvė, o A. Didžbalis medalius atsiėmė ir ant antrojo prizininkų pakylos laiptelio kopė ant pečių apsigobęs Lietuvos vėliavą. Buvo pademonstruotas puikus patriotizmo pavyzdys ir dar kartą įrodyta, kad sportas bei pergalės mūsų mažai valstybei - puikiausia reklama. 

Po apdovanojimo ceremonijos rikiavosi sunkiosios atletikos gerbėjai, norintys pabendrauti ir nusifotografuoti su mūsų šalies stipruoliu ir Lietuvos vardo garsintoju.

Šis sportininkas yra ne tik 2016 metų olimpiados prizininkas, bet ir 2014-ųjų pasaulio pirmenybių bronzos medalio laimėtojas, 2015 metų absoliutus Europos čempionas. 2011 ir 2017-aisiais jis Senojo žemyno pirmenybėse buvo trečias.

Žiūrovai galėjo pasimėgauti tradiciniu A. Didžbalio salto per galvą. EPA-ELTA nuotr.

Anahaime kelias iki skambaus vicečempiono trofėjaus A. Didžbaliui toli gražu nebuvo lengvas - varžybos geriausiam Lietuvos sunkiaatlečiui prasidėjo dramatiškai: per pirmus du rovimo rungties bandymus klaipėdiečiui nepakluso 172 kg sverianti štanga, tačiau jis nepasimetė, pademonstravo tvirtą psichologiją bei valią ir trečiuoju bandymu sugebėjo išrauti dar sunkesnį svorį - 176 kg.

Šis bandymas jam garantavo rovimo rungties bronzos medalį.  

"Patikėkite, kai du pirmuosius kartus neišroviau 172 kg, jausmas buvo tikrai nemalonus. Žinau, kad per treniruotes nesunkiai pakeliu tokį svorį, o čia štai ir nepavyksta... Galvoje sukosi įvairios mintys, tačiau žinau, kiek per treniruotes buvo dirbta ir išlieta prakaito, tad nusprendžiau rauti 176 kg ir tai pasiteisino. Negalėjau sau leisti neišrauti šio svorio", - su "Vakarų ekspresu" pirmaisiais įspūdžiais dalijosi A. Didžbalis. 

Anot pasaulio vicečempiono, jį įkvėpė treneris B. Vyšniauskas.

"Treneris pasakė: "Privalai susiimti. Aš tavimi tikiu". Tokie žodžiai iš autoritetingo trenerio prisidėjo prie sėkmingo bandymo", - sakė A. Didžbalis.

Stūmimo rungtyje mūsų sunkiaiatlečiui jau nuo pradžių viskas klostėsi kur kas sėkmingiau - pirmuoju bandymu pavyko išstumti 208 kg sveriančią štangą ir tai suteikė dar didesnio pasitikėjimo savo jėgomis. Nors antruoju bandymu 212 kg svoris ir nepakluso, bet netrukus trečiuoju smūmimo rungties bandymu 212 kg pavyko užfiksuoti ir žiūrovai galėjo pasimėgauti tradiciniu salto per galvą. 

Taigi, A. Didžbalis dvikovėje surinko 388 kg ir galutinėje rikiuotėje tarp 23 dalyvių liko antras. Tai 26-erių sportininkui sėkmingiausias jo karjeros pasaulio čempionatas.  

Auksą iškovojo Rio de Žaneiro olimpinis čempionas ir pasaulio rekordininkas iranietis Sohrabas Moradi. Jis dvikovėje surinko 417 kg (184+233). 29-erių planetos čempionas paskutiniuoju mėginimu pagerino tiek stūmimo rungties, tiek jam pačiam nuo šių metų priklausiusį dvikovės pasaulio rekordą.

A. Didžbalis pripažino, kad šįkart jo varžovas iš Irano buvo pasiruošęs itin galingai ir antroji iškovota vieta - maksimali, kurią galėjo pasiekti.

"Kalbant atvirai, pats pasiruošimas buvo banguotas, kamavo ir raumenų skausmai, buvo įvairių problemų. Tai atsispindėjo ir banguotame pasaulio čempionato pasirodyme. Visgi džiugu, kad finišas susiklostė išties sėkmingai. Per apdovanojimo ceremoniją iš jaudulio virpėjo ne tik lūpos, bet ir visas kūnas. Visa tai iš beprasidedančio suvokimo ką padariau, kaip tai yra brangu ir svarbu mūsų Tėvynei. Buvau išties susijaudinęs. Nors per sportinę karjerą jau iškovojau daug medalių, tačiau prisipažinsiu, tai buvo vienas iš retesnių atvejų, kai kūną ir širdį užvaldė tokie jausmai", - atviravo sunkiaatletis.

Geriausiųjų penketukas:

 1. Sohrabas Moradi (Iranas) – 417 kg (184+233); 

2. Aurimas Didžbalis (Lietuva) – 388 kg (176+212); 

3. Seyedayoobas Mousavijarahi (Iranas) – 385 kg (171+214); 

4. Ibrahimas Elbakhas (Kataras) – 383 kg (163+220); 

5. Ragabas Abdalla (Egiptas) – 378 kg (172+206).

Pasaulio čempionate Anahaime varžysis dar trys Lietuvos atstovai: Tomas Ličinchajus (iki 105 kg), Arnas Šidiškis (iki 105 kg) ir Deividas Jucius (per 105 kg).

T. Ličinchajaus ir A. Šidiškio startas - pirmadienį 21 val. (Lietuvos laiku). D. Jucius varžysis tuo pačiu laiku tik antradienį. 

Sidebar placeholder