Dakaro ralyje klaipėdietis išlieka 11-as

Dakaro ralyje klaipėdietis išlieka 11-as

Saudo Arabijoje vykstančiame Dakaro ralyje klaipėdietis Laisvydas Kancius ketvirtąjį etapą (813 km, greičio ruožas - 337 km) keturračiu įveikė per 4 val. 17 min. ir 17 sek. ir finišo liniją kirto dvyliktas. Bendroje įskaitoje klaipėdietis po keturių etapų išlieka vienuoliktas.

L. Kancius dvyliktoje vietoje esantį konkurentą lenkia 1 val. 15 min., o iki 10 vietos klaipėdietį skiria 1 val. 23 min.

Ketvirtajame Dakaro ralio etape lenktynininkams teko įveikti ilgiausią maršrutą tarp bivakų. Tiesa, greičio ruožas nebuvo ilgas, tad dalyviai galėjo mėgautis sportiniu vairavimu.

Ketvirtadienį penktajame Dakaro ralio etape dalyvių laukia maršrutas Rijadas-Buraida. Iš viso 625 km. Greičio ruožas - 419 km.

"Kantrybė - dorybė", - tokiais žodžiais organizatoriai pradeda kalbą apie penktąjį greičio ruožą.

"Šis ilgas ir sunkus greičio ruožas bus išbandymas ekipažų nervų stiprybei, o šiems neatlaikius, kartu gali neatlaikyti ir technika. Vidutinį greitį čia mažins net kelios sunkios atkarpos: sudėtingų kopų sektorius ruožo viduryje ir vietomis akmenimis "užteršta" trasa. Posakis "skubėk lėtai" čia įgaus kitą prasmę, nes jo nesilaikymas mažų mažiausiai gali reikšti pramuštas padangas", - "Vakarų ekspresui" pabrėžė "iGo2Dakar" komandos įkūrėjas Mindaugas Plukys.

Penktadienį Dakaro ralio dalyviai iš Buraidos keliaus į Hailą. Iš viso jiems teks įveikti 655 km. Greičio ruožas - 485 km.

Kelias į Hailą bus lygus bei smėlėtas. Šios dienos maršrute dalyviai galės susipažinti su visų formų bei spalvų kopomis, kurios pareikalaus sugebėjimo jas įveikti iš visų pusių. Motociklininkams tai bus ypač sudėtinga diena ir net patys stipriausi į Hailą turėtų grįžti kaip po sunkios treniruotės. Kai kuriems dalyviams gali tekti susipažinti ir su naktine dykuma, o tai sykiu reikštų ir trumpesnę poilsio dieną.

Iš viso Dakaro ralyje varžosi 560 vairuotojų ir šturmanų iš 49 pasaulio šalių su 328 transporto priemonėmis.

Dakaro ralyje dalyviai iš viso turės įveikti 7646 kilometrus Saudo Arabijos smėlynais, iš kurių greičio ruožai sudaro 4767 kilometrus.

Dakaro ralio startas buvo duotas sausio 3 dieną ir tęsis iki sausio 15 dienos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder