Dar viena diskvalifikacija sunkiojoje atletikoje – šįkart nubausta gydytoja

Dar viena diskvalifikacija sunkiojoje atletikoje – šįkart nubausta gydytoja

Klaipėdos sportininkų pažeidimus tyrusi Lietuvos antidopingo agentūra bausmę pritaikė ir Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos samdytai gydytojai Lolitai Rapolienei.

Apie bausmę gydytojai Lietuvos antidopingo agentūra pranešė trečiadienį.

„Diskvalifikuota gyd. Lolita Rapolienė (Lietuvos sunkiosios atletikos federacija), kuri pažeidė taisyklių 2.8 punktą, t.y. paskyrė sportininkams draudžiamąjį metodą. Skirta sankcija: 5 metų diskvalifikacija.

Diskvalifikacijos pabaiga: 2025 m. birželio 1 d.“, – teigiama trumpame Lietuvos antidopingo agentūros pranešime.

Iki šių metų vasario Jūrininkų sveikatos priežiūros centre dirbusi gydytoja įsipainiojusi istorijoje, po kurios diskvalifikacijų jau sulaukė keturi tuometčiai Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės ir federacijos nariai.

Du sunkiaatlečiai – tris kartus Europos vicečempionu tapęs Žygimantas Stanulis ir kitas Lietuvos rinktinės atletas Irmantas Kačinskas – gegužę buvo diskvalifikuoti dvejiems metais dėl to, kad 2018 metais Klaipėdoje naudojo neleistiną metodą – atletams buvo pajungtos lašelinės pažeidžiant taisykles – infuzoterapija negali viršyti daugiau 100 mililitrų per 12 valandų, ji privalo būti dokumentuota, o taip padaryta nebuvo.

Sulig diskvalifikacija Ž.Stanulis neteko ir 2018 metais parsivežto Europos čempionato sidabro medalio ir už jį gautos valstybinės premijos.

Nagrinėjant šių dviejų atletų bylą buvo nustatytas faktas, kad draudžiamą metodą paskyrė buvęs Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas ir rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Nors jis viešai tvirtino, kad sportininkai buvo susirgę roto virusu, B.Vyšniauskui buvo skirta dešimties metų diskvalifikacija.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bronius Vyšniauskas teisme

Trejų metų diskvalifikacija paskirta informaciją apie draudžiamo metodo pritaikymą nuslėpusiam buvusiam Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos generaliniam sekretoriui Vytautui Stašinskui.

Dabar nubausta ir sportininkų gydytoja L.Rapolienė.

„Ji paaiškino, kad tuo metu buvo Žygimanto Stanulio ir Irmanto Kačinsko šeimos gydytoja, – 15min komentavo Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Rūta Banytė. – Kadangi ji yra sportininkų gydytoja, ji patenka į kodekso apibrėžimą, jog bet kuris treneris, instruktorius ar gydytojas yra vertinamas kaip pagalbinio personalo narys, kuriems irgi taikomos antidopingo taisyklės.“

Anot R.Banytės, sunkiaatlečių gydytoja irgi tvirtino, kad draudžiamas metodas Ž.Stanuliui ir I.Kačinskui buvo skirtas atsižvelgiant į sportininkų sveikatos būklę.

„Tačiau mes jau anksčiau buvome nustatę, kad nėra jokių medicininių dokumentų, kurie pagrįstų jos teiginius“, – sakė R.Banytė.

Ji pabrėžė, jog dėl sunkiaatlečiams talkinusios gydytojos kreipėsi į Lietuvos valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklos tarnybą, kuri ir nustatė pažeidimus.

Lietuvos antidopingo agentūros skirta penkerių metų diskvalifikacija nėra taikoma gydytojai kituose darbuose. „Kaip gydytoja, ji gali tęsti darbą, bet negalės dirbti su aukšto meistriškumo sportininkais“, – sakė R.Banytė.

Lietuvos antidopingo agentūros vadovė patvirtino, kad tai penktasis ir paskutinis nubaustas asmuo, Klaipėdoje dalyvavęs ar bendradarbiavęs draudžiamo metodo taikyme, kurį nesąžiningi atletai kartais naudoja siekdami išvalyti savo kūną nuo dopingo medžiagų.

Savo ruožtu Ž.Stanulio ir I.Kačinsko prasižengimai nustatyti tiriant Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidento ir rinktinės trenerio Bronislovo Vyšniausko bylą – jis Klaipėdos pareigūnų kaltinamas dėl didelio kiekio atletams draudžiamų medžiagų laikymo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder