Eurolygos viršūnėje - Pirėjo "Olympiakos", Ramūnas Šiškauskas prametė lemiamas baudas

Pirėjo "Olympiakos" su Martynu Gecevičiumi sensacingai tapo Eurolygos čempione.

Finalinėse rungtynėse Stambule Graikijos klubas 62:61 (7:10, 13:24, 20:19, 22:8) palaužė ryškiu favoritu laikytą "lietuviškąją" Maskvos CSKA komandą.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė "Olimpiakos" ekipos puolėjas Pero Antičius, tačiau netrukus Ramūnas Šiškauskas taip pat atsakė dvem taškais. Visi sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes priekyje buvo Graikijos ekipa (4:5). Nenadas Krstičius dviem taikliais baudų metimais išvedė CSKA į priekį.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Andrėjaus Kirlenkos dvitaškiu (12:7). Milošas Teodosičius smeigė tritaškį ir padidino Maskvos CSKA ekipos pranašumą iki 9 taškų. Netrukus tas pats serbas pataikė dar vieną tritaškį ir komandas skyrė jau 12 taškų (25:13). Kelinio pabaigoje Darjušas Lavrinovičius baudos metimu padidino CSKA ekipos pranašumą.

Trečią ketvrtį aktyviau pradėjo Jono Kazlausko auklėtiniai ir po kiek daugiau nei dviejų minučių jų sąskaitoje buvo dviženklė taškų persvara (44:30). Netrukus Rusijos ekipos krepšininkai dar labiau padidino savo apsukas puolime ir komandas skyrė jau 19 taškų. Kėlinio pabaigoje "Olympiakos" tritaškiu metimu šiek tiek sumažino savo deficitą (53:40).

Ketvirtas kėlinys prasidėjo įspūdingu "Olympaikos" ekipos spurtu - 8 taškus be atsako pelnė graikai grąžino mačui intrigą (53:48). Didžiają ketvirto kėlinio dalį vyravo apylis žaidimas, o iki jo pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms Andrėjus Kirlenka dvitaškiu metimu padidino CSKA pranašumą. Visgi "Olympiakos" atsakė taikliu baudos metimu (60:56).

Likus žaisti 10 sekundžių vienu tašku priekyje buvo CSKA, tačiau Ramūnas Šiškauskas prametė abu baudų metimus, o Georgios Printezis dvitaškiu išplešė "Olympiakos" klubui čempionų žiedus (61:62).