Europos irklavimo meistrai varžėsi Klaipėdoje

Irklavimas

Jūros šventės metu Danės upėje vyko veteranų baidarių ir kanojų irklavimo varžybos, į kurias sugužėjo net pasaulio ir Europos čempionai. Tiesa, varžybų organizatoriams tai sukėlė ne tik džiaugsmo, bet ir rūpesčių - dėl prastos sporto bazės ir valdininkų atsainaus požiūrio į irklavimą teko raudonuoti iš gėdos.

"Suprakaitavusiems sportininkams po varžybų galėjome pasiūlyti išsimaudyti nebent Danės upėje", - susirūpinusiu veidu sakė varžybų organizatorius ir daugkartinis irklavimo sporto čempionas Sigitas Bulovas.

Šįmet į varžybas susirinko apie 60 pajėgiausių Lietuvos irkluotojų, bei irklavimo meistrų iš Latvijos ir Kaliningrado. Per visą Klaipėdos irklavimo istoriją niekada dar neteko matyti tiek daug besivaržančių tituluotų sportininkų . Tai 1976 m. Pasaulio čempionas Panevėžietis Petras Šiurskas, 2002 metų Pasaulio taurės laimėtojas Romas Petrukanecas iš Vilniaus, Pasaulio meistrų maratono čempionas Ivanas Suchorukovas iš Latvijos, Europos meistrų čempionato prizininkas Sergejus Tarasenko iš Rusijos ir kiti ne ką mažiau nusipelnę atletai.

Šiose varžybose dalyviai rungėsi vienvietėmis valtimis 1000 m bei dvivietėmis valtimis 200 m rungtyse. Nors ir didelių staigmenų nebuvo, aštrių ir įtemptų kovų tikrai netrūko. Ypač atkaklios buvo baidarių dviviečių 200 m varžybos, kuriose nugalėtojus ir prizininkus teskyrė kelios šimtosios sekundės.

Vienvietėmis valtimis iš Klaipėdiečių savo amžiaus grupėse nugalėjo baidare plaukęs Sigitas Bulovas bei kanojininkai Aleksandras Nazarovas ir Aleksandras Šarafutdinovas, tarp moterų pimavo Aida Vilimienė.

Atkakliausia kova dviviečių baidarių klasėje vyko vyrų virš 45 metų amžiaus grupėje tarp panevėžiečių Petro Šiursko ir Pavelo Bespalovo bei tarptautinio dueto kurį sudarė S. Bulovas ir Sergejus Tarasenko iš Rusijos . Tik keliomis šimtosiomis sekundės dalimis anksčiau finišo liniją kirto ir pergale džiaugėsi tarptautinis duetas.

Kaip sakė šių varžybų organizatorius S. Bulovas, sulaukti tokių garbingų svečių buvo netikėta ir itin maloni staigmena.

"Pastarųjų metų Klaipėdos irklavimo meistrų laimėjimai - aukso medaliai Europos čempionatuose bei Senojo žemyno policijos ir ugniagesių žaidynėse, nugalėtojų laurai Baltijos šalių pirmenybėse bei Lietuvos čempionatuose - plačiai nuskambėjo ir už šalies ribų. Todėl Jūros šventė ir sportinis azartas kaip magnetas pritraukė daug norinčiųjų išbandyti jėgas su prityrusiais Klaipėdos irklavimo specialistai", - pasakojo varžybų organizatorius S. Bulovas.

Tačiau jis pabrėžė, kad teko išgirsti nemalonių atsiliepimų apie sporto bazę.

"Tokių sąlygų, kokias turi Klaipėdos baidarių ir kanojų irkluotojai neteko niekur matyti nei Lietuvoje, nei buvusioje Sovietų Sajungoje, nei Europoje. Unikalus ir miesto valdžios požiūris į tokias problemas - viską nugriauti ir sunaikinti. Lengviausia nuostabioje vietoje pastatyti kotedžus su krepšinio aikštelėmis ir jokių problemų. Pastaruoju metu visur plačiai eskaluojami ir įgyvendinami Europos sąjungos reikalavimai, tačiau irklavimo bazė buvusi gelbėjimo stotis yra pamiršta ir tai niekam nerūpi - nei miesto valdžiai , nei asmenims atsakingiems už sportą. Tai ypač siutina. Sporto funkcionieriai mus maitina tik pažadais, o konkretesnių veiksmų nesiima", - piktinosi S. Bulovas.

Paulius MATULEVIČIUS

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder