Europos mažojo regbio turnyrui Šiauliuose - svečių iš užsienio liaupsės

Europos mažojo regbio turnyrui Šiauliuose - svečių iš užsienio liaupsės

Savaitgalį Šiauliuose vykęs Europos mažojo regbio (regbio-7) čempionato „Trophy“ diviziono turnyras dar kartą parodė, kad Lietuvos regbio federacija (LRF) sugeba ir turi galimybę rengti aukščiausio lygio turnyrus. Taip teigė Lietuvoje viešėję Europos regbio federacijos („Rugby Europe“) atstovai, skelbia LRF.

Nors Lietuvos rinktinei Šiauliuose pristigo sėkmės ir ji neįgyvendino svarbiausio tikslo, - pakilti į elitinį „Grand Prix“ divizioną“, - tiek užsienio komandos, tiek renginio svečiai liko patenkinti sudarytomis sąlygomis.

„Kalbant apie organizacinę pusę, tai įspūdžiai patys geriausi. Užsienio šalių federacijos, „Rugby Europe“ atstovai turnyro organizaciją įvertino geriau nei kai kuriuose elitinio „Grand Prix“ diviziono turuose. Tai mus motyvuoja ir parodo, kad galbūt ateityje Lietuvoje turėsime ir „Grand Prix“ etapą, tačiau tai taip pat priklauso ir nuo sportinių rezultatų“, - pasibaigus turnyrui kalbėjo LRF generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis.

I. Kukulskis apgailestavo, kad vienas pralaimėjimas sužlugdė lietuvių svajonę pakovoti dėl vietos elitiniame divizione.

„Gaila vyrų, kurie dirbo, ruošėsi šiam turnyrui, tikėjo ir įdėjo daug savęs. Tiek patys žaidėjai, tiek visi kiti tikėjosi finale išvysti Lietuvos ir Rumunijos komandas, bet sportas yra sportas. Manau, kad prireiks laiko išanalizuoti ir suvokti, kodėl taip nutiko. Didelis faktorius - traumos. Treneriai įvertins visą pasirodymą ir pateiks savo įžvalgas. Faktas, kad latviai visada buvo neparankus varžovas. Galiu tik pagirti komandą, kad po pralaimėjimo latviams ji nepalūžo ir, nepaisydama traumų, iškovojo penktąją vietą. Tai parodo, kad rinktinė turi charakterį“, - sakė I. Kukulskis.

Kiekvienas tarptautinis turnyras suteikia ekonominę naudą tiek miestui, tiek valstybei. I. Kukulskis dėkojo už pagalbą Šiaulių miesto savivaldybei, Šiaulių merui Artūrui Visockui, kuris taip pat stebėjo čempionatą bei apdovanojo prizininkus.

„Tokie turnyrai yra labai naudingi Šiaulių miestui, tai tiesiog pateisina savo, kaip regbio sostinės, vardą. Savivaldybės indėlis į šį čempionatą yra labai didelis. Smagu, kad miestas neabejingas regbiui ir dėl to turime galime Lietuvoje surengti aukšto lygio varžybas“, - pridūrė LRF generalinis sekretorius.

Suorganizuoti turnyrą, kuriame dalyvauja 12 Europos šalių komandos ir kuris trunka vos dvi dienas, nėra lengva. Ypač, kai valstybė toliau išlieka abejinga sportui.

„Didžiausias iššūkis yra finansinis. Taip pat turėjome iššūkių su viešbučiais, bet viską pavyko operatyviai išspręsti, - kalbėjo I. Kukulskis. - Kol kas jausmai yra dvejopi, nes lieka neaiškus valstybės požiūris į mūsų europinio lygio renginius. Europos čempionatams surengti valstybė neskyrė nei euro. Mes įdėjome visą savo energiją, širdį ir laiką. Prie organizavimo prisidėjo apie 100 žmonių. Turėjome pasiruošti per du mėnesius , bet jausmas toks, kad esame neįvertinti. Kartais pagalvoju, kam to reikia? Bet visada smagu, kad triūsą įvertina bendruomenė, o žiūrovai gali išvysti aukšto lygio regbį. Kuo daugiau tokių renginių bus, tuo mūsų sportas bus populiaresnis“.

Lietuvoje šiais metais sėkmingai buvo surengtas ne tik vyrų „Trophy“ turnyras, bet ir Europos jaunių (iki 18 metų) mažojo regbio čempionato elitinio diviziono turnyras Panevėžyje, kuriame dalyvavo 16 stipriausių Senojo žemyno komandų. Lietuvos valstybės institucijos nei vienam iš šių čempionatų surengti lėšų neskyrė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder