I. Zaleckiui - kritikos lavina

I. Zaleckiui - kritikos lavina

Sporto politika

Už prastą valstybės tarnautojo pareigų atlikimą - lėšų sportininkams pervedimo vilkinimą - tarnybinę nuobaudą - pastabą gavus miesto sporto vadui Irenijui Zaleckiui, užvirė kalbos tarp Klaipėdos trenerių. Kai kurie jų viešai išdrįso prabilti bei išsakyti savo nuomonę apie nepatenkinamą Sporto skyriaus funkcionierių darbą ir abejotiną miesto sporto politiką.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas I. Zaleckis praėjusią savaitę gavo raštišką papeikimą už lėšų sportininkams pervedimo vilkinimą
"Mes specialiai įkūrėme savo sporto klubą, kad nereikėtų keliaklupsčiauti prieš Sporto skyriaus valdininkus, kad kuo mažiau su jais bendrautume ir nebūtume priklausomi vien tik nuo jų", - "Vakarų ekspresui" sakė buriavimo mokyklos "Suominis" direktorius Algis Patašius, kuris yra pasipiktinęs valdininkų aplaidumu, kadangi šiemet kelis mėnesius vėlavo jiems priklausančios sporto biudžeto lėšos - 300 000 litų.

A. Boso užnugaris?

Pašnekovas užsiminė, kad su I. Zaleckiu neįmanoma argumentuotai kalbėti.

"Patys Sporto skyriaus darbuotojai yra teigę, kad juo nepatenkinti, tačiau niekas nieko egali padaryti. Net esu girdėjęs tokį posakį: "Kol Antanas Bosas bus gyvas, tol Irenijus Zaleckis ir sėdės savo poste (abu priklauso tai pačiai partijai, be to, abu - "Kuršių" regbininkai). I. Zaleckį daug kur galima sutikti: ir suomiškoje pirtyje, ir kur nors bare, tik ne darbe. Kai mums reikėjo pinigų, tai mes jo niekur negalėjome pagauti. Net sekretorė negalėjo pasakyti, kada jis bus darbe ir kaip jį surasti, - savo nuomonę rėžė buriavimo sporto specialistas A. Patašius. - Mus kritikuoja, tačiau tegul pabūna su vaikais treniruotėje nuo ryto iki vakaro ir supras. Treneriai nenori dirbti už tūkstantį litų, juk reikia ir šeimas išlaikyti. Geriau kiti pasirenka darbą užsienyje: išvažiuoja porai mėnesių į Ispaniją pomidorų ar apelsinų skinti ir parvažiavę nusiperka naujausias mašinas, parsiveža visų metų trenerio algą", - pridūrė pašnekovas.

Klaipėdos sporto politika pasipiktinęs ir miesto badmintono treneris A. Narvilas. "Mieste sportas smunka žemyn ir net jau atsidūrė prie sužlugdymo ribos", - mano jis
Rezultatai - nė motais

Pasipiktinimo neslėpė ir Lietuvos rankų lenkimo federacijos viceprezidentas, penkiolikakart šalies čempionas klaipėdietis Vladas Kuizinas.

"Klaipėdoje nėra sporto politikos. Kam reikalingi sporto valdininkų etatai, jei niekas nejuda į priekį: daugybę metų užsitęsė universalios sporto arenos statybos, jau dešimtmetį žada Klaipėdoje statyti baseiną, bet viskas vyksta tik kalbų lygiu. Ne kartą žiemą iš maniežo į miškus būdavo išvaryti mūsų miesto lengvaatlečiai, nuolat gujami ir pašiepiami yra neolimpinių sporto šakų atstovai. Liūto dalis lėšų atitenka krepšiniui, o mes, rankų lenkikai, apie valdininkų pagalbą ir lėšas esame pamiršę - nuolat dirbame tik iš idėjos. Neseniai Europos čempionate iškovojome net dešimt aukso medalių, sportininkai iš savo lėšų išleido po du tūkstančius litų, tačiau ar bent kas ranką paspaudė ir padėkojo? Aš manau taip: jei nesugebi vadovauti, tai reikia ieškotis kito darbo. Kam be reikalo sporto funkcionieriai trina kėdes?" - retoriškai klausė V. Kuizinas.

Lietuvos rankų lenkimo federacijos viceprezidento V. Kuizino nuomone, sporto funkcionieriai tik trina kėdes, o iš jų naudos - jokios
Ties sužlugdymo riba

Kone kasmet Lietuvos, tarptautinių ir aukščiausio rango varžybų čempionus paruošiantis Klaipėdos badmintono treneris Antanas Narvilas mano, kad Klaipėdoje sportas jau kelerius metus smunka žemyn ir net jau atsidūrė prie sužlugdymo ribos.

"Kai grįžti iš užsienio varžybų, dar kartą įsitikini, kad niekur nėra tokios tragiškos situacijos, kaip pas mus. Mes negalime surengti net normalaus turnyro. Naujos salės mieste dygsta itin vangiai, o neseniai skaičiavau ir vos rankų pirštų pakako, kiek sporto salių per keletą metų buvo uždaryta. Mieste sportui neskiriama jokio dėmesio. Panevėžyje rudenį ketinama atidaryti naują sporto areną, Marijampolėje pastatytas puikiausias futbolo stadionas, Šiauliai seniai mus lenkia. Gėda pasakyti, kad mūsų miesto futbolininkai nuolat patenka tik į šešetuką, graudu kalbėti, bet Klaipėdos "Neptūno" krepšininkus sugebėjo įveikti net "Alytus". Norint susigrąžinti sporto miesto įvaizdį, visų pirma reikia griežto miesto vadovo - mero - požiūrio", - mano A. Narvilas.

Pinigų lagamine nelaiko

Irenijui Zaleckiui papeikimo raštą už blogai atliekamą darbą įsakęs surašyti miesto Savivaldybės administracijos direktorius A. Každailevičius "Vakarų ekspresui" prasitarė, kad ne kartą pats asmeniškai yra sulaukęs trenerių skundų dėl netinkamo sporto valdininko darbo, tačiau detaliau dėl laiko trūkumo situacijų nekomentavo.

O I. Zaleckis sakė, kad gautas papeikimas jo per daug nenustebino. "Kai į šį reikalą įsijungė politikai, iš karto supratau, kuo visa tai baigsis. Negaliu sakyti, kad man tai buvo netikėta. Treneriai mano, kad pas mane lagamine sudėti pinigai ir aš pagal veido grožį juos dalinu. Juk treneriai dirba sporto mokyklose, o jų tiesioginis vadovas - sporto mokyklos direktorius. Aš atlieku tik viešojo administravimo funkciją. Anksčiau Sporto skyrius buvo valdytojas, man priklausė visi treneriai, o dabar aš esu tik Savivaldybės eilinis darbuotojas. Mes administruojame, prižiūrime programų vykdymą, ir tiek. Aš negaliu iš po žemių ištraukti pinigų ir padėti kiekvienam. Juk yra numatyti priemonių ir varžybų planai", - teigė I. Zaleckis.

Paulius MATULEVIČIUS

Sidebar placeholder