J.Valančiūnas ir D.Sabonis džiaugėsi pergalėmis NBA arenose

Praėjusią naktį NBA čempionate rungtyniavo abi „lietuviškos“ komandos Indianos „Pacers“ bei Memfio „Grizzlies“ ir abi džiaugėsi pergalėmis.

„Pacers“ ekipa (16-9) savoje arenoje po atkaklios kovos 122:117 (30:32, 31:25, 23:37, 38:23) nugalėjo Bostonos „Celtics“ (17-6) komandą.

Jau dvidešimtą statistinių rodiklių dublį šį sezoną užfiksavo Indianos klubo lyderiu tapęs Domantas Sabonis. Universalusis lietuvis per 35 min. pelnė 15 taškų (5/11 dvit., 5/6 baudų) atkovojo 14 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Šiose rungtynėse „Pacers“ ilgai turėjo sekti paskui „Celtics“ komandą, o po trečio kėlinio turėjo 10 taškų deficitą – 84:94. Visgi lemiamame ketvirtyje šeimininkams pavyko pasivyti varžovus ir persverti rezultatą.

Likus žaisti pusę minutės, D. Sabonio taiklus dvitaškis metimas suteikė komandai trijų taškų persvarą (116:113). Vėliau „Celtics“ mėgino gelbėtis pražangų taktika, tačiau neleistinai stabdytas Malcolmas Brogdanas pataikė keturis baudų metimus paeiliui – 122:117.

M. Brogdanas įmetė visus 15 baudų metimų ir surinko 29 taškus. 18 tašų pelnė Aaronas Holiday, 17 – Justinas Holiday. „Celtics“ komandoje spindėjo 44 taškus įmetęs Kemba Walkeris (7/15 trit.).

Po rungtynių D. Sabonis džiaugėsi visos komandos pasirodymu: „Smagu matyti, kaip žaidžiame prieš vienas geriausių šios lygos komandų. Praėjusiose rungtynėse kovėmės, bet pralaimėjome „Clippers“, dabar įveikėme „Celtics“. Gerai įvertinti savo lygį ir dar pasiekti pergalę.“

Per kitas praėjusios nakties rungtynes „Grizzlies“ (8-16) ekipa viešėjo Finikse, kur rezultatu 115:108 (27:19, 24:32, 33:28, 31:29) nugalėjo vietos „Suns“ (11-13) komandą.

Jono Valančiūno indėlis „Grizzlies“ pergalę buvo kuklus. „Centras“ iš Lietuvos per 25 min. surinko 6 taškus (3/9 dvit.) bei atkovojo 9 kamuolius.

Memfio komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Dillonas Brooksas (27 tšk.) bei Jarenas Jacksonas (24 tšk.)."Suns" komandai 24 taškus pelnė J. Valančiūno oponentas Frankas Kaminsky, 22 - ispanas Ricky Rubio.