K. Budrio taurę iškovojo Europos čempiono šeima

K. Budrio taurę iškovojo Europos čempiono šeima

Sekmadienį Klaipėdoje baigėsi tradicinis šeimų krepšinio turnyras dėl Kazimiero Budrio taurės.

38 kartą vykusio pasaulyje unikalaus turnyro pagrindinį trofėjų šiemet laimėjo Žukauskų šeimyna iš Šiaulių. Ji šiose varžybose debiutavo tik pernai, tačiau iš karto metė rimtą iššūkį senbuviams - 2013 metais jie kovėsi finale, tačiau pralaimėjo klaipėdiečiams Kiūpeliams.

Šiemet finalas Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre (KKKC) buvo taip pat labai atkaklus, tik susitikimo pabaigoje išryškėjo Žukauskų pranašumas - jie 58:45 nugalėjo Nausėdus, atstovavusius Švėkšnai. Taigi, 2003 metų Europos krepšinio čempionas Mindaugas Žukauskas savo kolekciją papildė dar vienu medaliu.

Finaliniame turnyre dėl K. Budrio taurės apdovanojimus yra iškovojęs ne vienas garsus Lietuvos krepšininkas - jie dažnai šiose varžybose su savo šeimomis ryžtasi dalyvauti baigę profesionalų karjeras. 2011 metais laimę turnyre išbandė ir legendinis šalies krepšininkas Arvydas Sabonis su šeima, tačiau favoritais laikyta komanda užėmė 3 vietą.

Šiemet bronzą laimėjo kauniečiai Šliogeriai, mažajame finale 48:39 įveikę Stonius iš Švėkšnos. Finaliniame turnyre iš viso dalyvavo 8 komandos. Atvyko Lill šeima iš Estijos, praėjusių metų čempionai klaipėdiečiai Kiūpeliai, Stonkai iš Kretingos bei Širvintų atstovai Majerai.

Į jį patekti ne taip paprasta - regionuose vyksta atrankos turnyrai. Kiekvienoje komandoje varžybų metu privalo žaisti moteris arba mažas vaikas. Šiemet į turnyrą pakviesta dar viena šeima - Bankauskai iš Lentvario, kurie augina net 7 vaikus. Ši šeimyna išgarsėjo visoje Lietuvoje, kai mažylės sesutės išgelbėjo agresyvaus šuns užpultą savo broliuką Bernardą. Už tai mergaites apdovanojo šalies prezidentė.K. Budrys visų turnyro dalyvių akivaizdoje juos už tai pasveikino ir įteikė dovanas.

Jos atiteko ir vyriausiam (Romui Šliogeriui) ir jauniausiam (Majui Nausėdui) dalyviams bei kievienos komandos geriausiems krepšininkams, nuolat turnyrą fiksuojančiam legendinės TV laidos "Krepšinio pasaulyje" autoriui žurnalistui Vidui Mačiuliui, padėkota ir turnyrą ilgus metus organizuoti padedantiems KKKC vadovams Vytautui Platūkiui ir Algirdui Vaicekauskui.

Turnyro metu įvyko ir tradicinis "Klaipėdos snaiperio" konkursas. Jį šiemet laimėjo "Neptūno" taikliarankis Marius Runkauskas, finale 17:11 įveikęs Tomą Karalių. M. Runkauskas į finalą, kuriame po atrankos dalyvavo eiliniai miestiečiai, pateko tik per plauką.

Unikalaus turnyro rengėjas K. Budrys šiomis varžybomis išgarsėjo visame pasaulyje, prie šios idėjos prisideda ne tik šalies krepšinio legendos, bet ir dabartinės kartos žvaigždės, tokie kaip Jonas Valančiūnas ar Linas Kleiza.

"Šeima - valstybės pagrindas", - kiekvienai progai pasitaikius pabrėžia K. Budrys.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder