Kauno „Žalgiris“ įveikė Madrido „Real“

Centrinėje Eurolygos savaitės dvikovoje pasiaukojantį žaidimą pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savų žiūrovų akivaizdoje 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) privertė pirmą kartą šiame sezone suklupti karališkąjį Madrido „Real“.

Puikiai rungtynių pradžia klostėsi Nigelui Hayesui, kuris vos per tris minutes susmeigė du tritaškius ir, dar pridėjęs du dvitaškius, didino žalgiriečių persvarą iki 10:2. Baudos aikštelėje sėkmingai nardė Thomasas Walkupas ir N.Hayesas, tačiau puolime atsigavę Ispanijos čempionai stabilizavo padėtį – 14:12. Iš vidutinio nuotolio pataikė E.Ulanovas, fantastišką Mariaus Grigonio perdavimą per nugarą dėjimu vainikavo triukšmo bangą sprogdinęs Zachas LeDay – 18:13. Pirmojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai nepasižymėjo, bet išsilaikė priekyje rezultatu 18:15.

Greito išpuolio smaigalyje atsidūrė Z.LeDay, Alexo Perezo perdavimą dvitaškiu pavertė komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 22:17. Puolimo bangą pagavęs M.Grigonis smeigė tritaškį, o „Žalgirio“ pranašumą taikliais baudų metimais iki 29:21 didino P.Jankūnas. Sunkiai besiklosčiusią ataką užbaigė Z.LeDay, laiku ir vietoje atsirado T.Walkupas – 33:26. Tuomet Lietuvos čempionai stabtelėjo ir tuo naudodamiesi svečiai artėjo iki 33:32. Žalgiriečiai nesutriko, baudas sumetė Z.LeDay, o prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei taikliu tolimu šūviu džiaugėsi Jockas Landale‘as – 38:32. Per tą likusį laiką žiūrovai išvydo tik vieną taiklų varžovų dvitaškį metimą, kuris sumažino kauniečių pranašumą iki 38:34.

Savo šou rungtynių pradžioje prisiminęs N.Hayesas po didžiosios pertraukos startavo taikliu tritaškiu, meistriškai į baudos aikštelę kelis kartus įėjo M.Grigonis – 45:38. T.Walkupo perdavimą įspūdingu dėjimu viena ranka pavertė užsivedęs J.Landale’as, tačiau po spurto 0:10 „Real“ pirmą kartą persvėrė rezultatą 47:50 savo pusėn. Po pasitarimo pirmuosius taškus Eurolygoje rinko A.Perezas, tris baudas realizavo vėl šeimininkus į priekį 52:50 išvedęs E.Ulanovas. Pasitikėjimo įgavęs A.Perezas smeigė ir tolimą bombą, antrą progą susikūrė Z.LeDay, bet tritaškiu trapų pranašumą 57:60 prieš lemiamą rungtynių atkarpą įgijo Ispanijos čempionai.

Paleisti galingo varžovo nesiruošė gynybą laužęs Z.LeDay, rezultatą 64:64 lygino savo žodį taręs P.Jankūnas. Gerą pasirodymą tęsęs Z.LeDay demonstravo taiklumą iš tolimos distancijos, o perėmęs kamuolį žalgiriečiams pirmaujančios komandos etikę vėl užklijavo M.Grigonis – 69:67. Ketvirčiui įpusėjus apie save priminė T.Walkupas, dar tvirtesnę situaciją 77:71 sukūrė Z.LeDay bei M.Grigonis. Likus 90 sekundžių fantastišką tolimą bombą su sirena įskraidino E.Ulanovas, o pergalę rezultatu 86:73 įspūdingu pasirodymu vainikavo Z.LeDay.