Kėdainiuose Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesulaukė pasipreišinimo

Sekmadienį 22-ąjį mačą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse sužaidė Kauno „Žalgirio“ komanda, kuri svečiuose 92:63 (17:13, 32:16, 25:13, 19:20) nepaliko vilčių Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams ir iškovojo 20-ąją pergalę.

Mačą Kėdainiuose atidarė Rokas Jokubaitis, gera gynyba ir atstumą iki 6:2 didinęs Edgaras Ulanovas. Po Artūro Milaknio tritaškio kauniečiai pirmavo 9:4, bet tada varžovai surengė savo spurtą ir persvėrė rezultatą 9:12. Kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionams pavyko atsiplėšti iki 17:13, kuomet iš toli iššovė Thomasas Walkupas, o gerą žaidimą tęsė E.Ulanovas.

Antrajame kėlinyje po Karolio Lukošiūno ir Zacho LeDay rezultatyvių išpuolių „Žalgiris“ nurūko net iki 26:13. Solidžią persvarą 35:21 kauniečių pusėje palaikė tritaškį pataikęs T.Walkupas bei į rungtynes įsiliejęs Nigelas Hayesas. Tritaškį paleido A.Milaknis, pražangos nepaisė Jockas Landale‘as, tarsi vyšnia ant torto tapo skaičius 49:29 pirmoje rungtynių dalyje įspūdingu epizodu po R.Jokubaičio perdavimo užfiksavęs E.Ulanovas.

Po didžiosios pertraukos puolime sužibėjo Paulius Jankūnas, kuris rinkęs šešis taškus Lietuvos čempionams sukūrė naują rekordinę 57:34 persvarą. Nė per žingsnį priartėti šeimininkams neleido savo žodį taręs Lukas Lekavičius bei tritaškį smeigęs N.Hayesas – 66:38. Gerą kamuolio judėjimą dviem tritaškiais pavertė L.Lekavičius, pirmuosius taškus rinko Erikas Venskaus, o kauniečių pranašumas po trijų kėlinių nekėlė abejonių – 74:42.

Galutinių taškų dėliojimą ketvirtajame kėlinyje pradėjo penkis taškus susirinkęs R.Jokubaitis – 79:47. Nuostabų J.Landale‘o aikštės matymą įtvirtino K.Lukošiūnas, vieną gražiausių epizodų M.Gebeno dėjimui sukūrė persvarą iki 83:51 auginęs R.Jokubaitis. Per likusias minutes pergalę rezultatu 92:63 užfiksavo tolimą bombą smeigęs K.Lukošiūnas ir dėjimais pasismaginęs J.Landale‘as.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 15 (7 atk. kam., 2 per. kam.), R.Jokubaitis 10 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 2 per. kam.), L.Lekavičius 10, K.Lukošiūnas 10, P.Jankūnas 8, J.Landale‘as 8, T.Walkupas 7, N.Hayesas 7 (2 per. kam.), Z.LeDay 7, A.Milaknis 6, E.Venskus 2, M.Gebenas 2.

„Nevėžis“: G.Kalaitzakis 21 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), P.Kalaitzakis 14 (3/6 trit.), G.Vasiliauskas 7.