„Klaipėda Challenge“: laimėjo ilgamečiai multisporto vilkai

„Klaipėda Challenge“: laimėjo ilgamečiai multisporto vilkai

Važiuok 43 kilometrus su kalnų dviračiu, tuomet brisk į jūrą iki pečių, kad atsižymėtum kontrolinį punktą. Prabėk beveik pusmaratonį po Klaipėdos miestą ir jo apylinkes, o baidarę irkluok kartu su komandos nariu sinchroniškai.

Ir dar nepamiršk kaip spręsti teisingai sudoku, kadangi sugaiši nemažai laiko atbėgęs į ne savo kontrolinį punktą. Tuomet pamiršk visas aukščio baimes, nes jei neįkopsi į keliasdešimt metrų aukščio konstrukcijas ir neatsižymėsi punkto, gali pamiršti apie pergalę sunkiausioje juodojoje trasoje. Visa tai sutelpa į daugiau nei 5 valandų multisporto varžybų iššūkį „Klaipėda Challenge“.

Jau beveik dešimtmetį ši jauna sporto šaka Lietuvoje pritraukia per 1000 dalyvių sostinėje, kurie nori išbandyti save ir perkopti per savo galimybių ribas. Šį šeštadienį „Vilnius Challenge“ koncepcija debiutavo Lietuvos uostamiestyje – Klaipėdoje. Sudėtingiausioje juodojoje trasoje lygių sau neturėjo „Igtisos-Compressport“ sportininkai Regimantas Kavaliauskas ir Vitalijus Petrulis. Ilgamečiai multisporto lyderiai distanciją įveikė per 5 val. 5 min. Tarp mišrių komandų nugalėjo daugkartiniai „Vilnius Challenge“ čempionai ir prizininkai Ramunė Arlauskienė ir Dainius Mačiulis („Nordic Cab“ komanda). Juodos trasos moterų grupėje sužibėjo komanda „Strong&Magic“ Sandra Valančauskaitė ir Miglė Mačionytė.

Iš viso dalyviai varžėsi skirtingose trasose – be sudėtingiausios juodos, buvo galima įveikti oranžinę (~33 km) ir žalią trasą (~17 km). Visi dalyviai įveikė orientavimosi, bėgimo, dviračių, alpinistines ir vandens rungtis. Pagrindinis jų vedlys buvo prieš startą jiems paduotas žemėlapis. Taip pat tai buvo ne tik fizinės jėgos išbandymas – reikėjo pasukti ir galvą. Varžybų metu laukė daug užduočių bei galvosūkių.

Gausi dalyvių minia renginio dieną būriavosi pačiame senamiesčio širdyje prie gerai klaipėdiečiams žinomos vietos – Kultūros fabriko, kur buvo įsikūręs varžybų centras.

Patys organizatoriai Klaipėdoje dalyvius pasitiko šūkiu: „Patirk nuotykį pajūry!”. Ir išties, naujas miestas, per kurį driekėsi iššūkių kupina trasa – atvėrė daug naujų galimybių. Uostą ir ribą su jūra turintis miestas turi didelį potencialą išnaudoti vandens pramogas ir iššūkius. Varžybų organizavimo estafetę Klaipėdoje perėmęs patyręs orientacininkas Justinas Liubinskas teigė, kad trasą pavyko suplanuoti pakankamai įvairią: „Praktiškai trasose nebuvo monotonijos. Reikėjo prabėgti, greit plaukti, tuomet važiuoti. Todėl dalyviams neturėjo pabosti viena rungtis“, – pasakojo organizatorius. Ypač nemažai buvo vandens rungčių: ir baidarės, ir vandens dviračiai, ir reikėjo plaukti ežere bei bristi į jūrą.

Šiemet pirmą kartą vykusiose varžybose dalyviai susipažino su pačiomis įdomiausiomis Klaipėdos vietomis. Reikėjo atsižymėti savo punktuose Skulptūrų parke, įkopti į Klaipėdos švyturio viršūnę bei ant pastato stogo užbėgti kur leidžiasi sraigtasparniai. Organizatoriai tikisi renginį padaryti tradicija, o trasas žada kuo įvairiausias, kadangi šiemet dar neišnaudojo galimybių, kurias atvertų dalyviams persikėlus su keltu.

„Vilnius Challenge“ – tai pirmos urbanistinės multi-sporto varžybos Lietuvoje. Debiutas naujame Lietuvos mieste buvo pirmą kartą. Šiemet renginys „Klaipėda Challenge“ pritraukė dalyvius iš 6 skirtingų valstybių. Prie starto linijos šiemet stojo 340 dalyvių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder