Klaipėda ruošiasi vandens sporto šakų festivaliui
Klaipėda ruošiasi vandens sporto šakų festivaliui

Klaipėda, kuri šiemet gali didžiuotis Europos sporto miesto titulu, o 2018-ieji mūsų mieste paskelbti sporto metais, šį savaitgalį pasiners į iki šiol neregėtą vandens sporto šakų festivalį. Dalyviai Danės upėje treniruotis ir varžytis atrankiniuose plaukimuose pradės ketvirtadienį ir penktadienį, o pagrindinis veiksmas ir šventės šurmulys vyks šeštadienį nuo ankstyvo ryto iki vakaro.

Tai bus vienas iš didžiausių šių metų sporto renginių.

Vandens sporto šakų festivalio oficialus atidarymas - šeštadienį 10.50 val. Dangės upės atkarpoje prie paminklo „Žvejas“.

Pagrindinė festivalio vieta - prie Jono kalnelio, Danės upė iki burlaivio „Meridianas“ ir Danės akvatorija tarp Pilies ir Biržos tiltų.

Vyks baidarių, kanojų, akademinio irklavimo varžybos, bus organizuojamos sportinės žūklės varžybos.

Vyks ir turistinių baidarių bei irklenčių pirmenybės, ir vikingų valčių varžybos, kurios vasarą būna labai populiarios. Į jas bus įtraukti moksleiviai.

Žiūrovų dėmesį turėtų patraukti karinių povandenininkų, t. y. nardytojų, pasirodymas. Bus pristatyta ir nauja sporto šaka Klaipėdoje - kanupolas, kurioje susijungia vandensvydžio, krepšinio ir baidarių sporto elementai. Taip pat planuojama ir dvikova katamaranais bei įvairių kitų įdomių atrakcijų žiūrovams ir dalyviams.

„Miestiečiai galės išbandyti irklavimą turistinėmis baidarėmis-kanojomis, irklentėmis, vikingų valtimis, pasivaržyti tempiant virvę plaustais. Laukia puiki ir iki šiol mūsų mieste neregėta vandens sporto šakų šventė. Svarbu, kad būtų geras oras, o teigiamas emocijas, puikią nuotaiką ir atmosferą susikursime mes patys. Klaipėdos irklavimo centro komanda pasiruošusi pasiraitoti rankoves ir visiems miestiečiams suorganizuoti įsimintiną reginį“, - sakė Klaipėdos irklavimo centro sporto vadybininkė Asta Zablockytė.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro darbuotojai pastebi, kad, atšilus orams sporto renginių maratonas įgauna pagreitį, tempai vis greitėja, o darbų apimtys tik auga. Todėl miestiečiams nebus laiko ilsėtis, nes jų laukia gausybė viliojančių veiklų, kurios paskatins sportuoti pačias įvairiausias visuomenės grupes.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasidžiaugė, kad šiemet miestas ūžia nuo renginių gausos.

„Kaip žinia, kuo aktyvesnis žmogus, kuo jis daugiau juda, sportuoja, tuo mažiau serga, būna žvalesnis, geresnės nuotaikos ir darbingesnis. Sportas - geriausia investicija į ateitį, nes visi puikiai žinome, kiek kainuoja sveikatos apsauga“, - ne kartą akcentavo S. Budinas.

VANDENS SPORTO ŠAKŲ FESTIVALIO PROGRAMA

Renginio pavadinimas

Renginio laikas

Renginio vieta

Mėgėjiškos žūklės varžybos.

07.00 – 09.30 val.

Dangės upės atkarpa tarp irklavimo bazių (Pylimo g.6 – Gluosnių skg. 8)

Klaipėdos baidarių – kanojų irklavimo pirmenybės.

10.00 – 12.00 val.

Senoji irklavimo bazė (prie Jono kalnelio) – burlaivis “Meridianas”

Varžybos turistinėmis baidarėmis ir irklentėmis.

10.00 – 14.00 val.

Upės atkarpa tarp Pilies tilto – Biržos tilto.

Vandens sporto šakų festivalio atidarymas.

10.50 – 11.15 val.

Dangės upės atkarpa, prie paminklo “Žvejas”

Kanupolo varžybos

11.15 – 13.00 val.

Upės atkarpa tarp Pilies tilto – Biržos tilto.

Nardytojų pasirodymas. Lietuvos Šaulių Sąjungos Vakarų (jūros) Šaulių 3 – iosios rinktinės sportinio nardymo būrys.

12.00 – 12.15 val.

Senoji irklavimo bazė (prie Jono kalnelio) – Biržos tiltas

Akademinio irklavimo varžybos

12.15 – 14.00 val.

Senoji irklavimo bazė (prie Jono kalnelio) – Biržos tiltas

Nardytojų pasirodymas. Lietuvos Šaulių Sąjungos Vakarų (jūros) Šaulių 3 – iosios rinktinės sportinio nardymo būrys.

14.00 – 14.15 val.

Senoji irklavimo bazė (prie Jono kalnelio) – Biržos tiltas 

Upės laivų paradas.

14.00 – 15.30 val.

Upės atkarpa tarp Pilies tilto – Biržos tilto.

Moksleivių vikingų valčių turnyro finalas.

15.30 – 17.00 val.

Senoji irklavimo bazė (prie Jono kalnelio) – paminklas “Žvejas”.

Dangės dvikova katamaranais

18.15 – 19.30 val.

Dangės upės atkarpa, prie paminklo “Žvejas”

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder