Klaipėdiečiui - Europos čempionato bronza

Klaipėdiečiui - Europos čempionato bronza

Bulgarijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 23 metų) imtynių čempionate medalį Lietuvai iškovojo Mantas Knystautas. Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 130 kg varžybose jis pelnė bronzą.

Lietuvos sunkiasvoris turi surinkęs nemažą apdovanojimų kolekciją. 2014 m. pasaulio ir 2013 bei 2014 m. Europos čempionatuose M.Knystautas pelnė sidabro medalius, o vakar kolekciją pavyko dar papildyti. Bulgarijoje lietuvis laimėjo tris kovas iš keturių.

Pirmojoje imtyje M.Knystautas įveikė Azerbaidžano sportininką Ojaną Nazarianį, bet ketvirtfinalyje turėjo pripažinti ukrainiečio Vladislavo Voronijaus pranašumą. Pastarasis nukeliavo iki finalo ir taip suteikė lietuviui šansą kovoti dėl bronzos. Mantas galimybe puikiai pasinaudojo. Paguodos turnyre jis pranoko slovaką Tamašą Sosą (Tamaš Soos), o kovoje dėl trečiosios vietos įveikė Baltarusijai atstovaujantį Georgijų Čugašvilį. Antras bronzos medalis šioje kategorijoje atiteko vokiečiui Kristianui Džonui (Christian John). Europos čempionu tapo gruzinas Jakobis Kajaja, finale nugalėjęs V.Voronijų.

Graikų-romėnų imtynių varžybose M.Knystautas pasirodė geriausiai iš lietuvių. Svorio kategorijos iki 75 kg aštuntfinalyje Mindaugas Šurmaitis pralaimėjo būsimajam finalininkui gruzinui Gelai Bolkvadzei, o pirmojoje paguodos turnyro imtyje nusileido italui Lukai Darjociui (Luca Dariozzi). Kristupas Šleiva svorio kategorijos iki 66 kg pirmojoje kovoje pripažino serbo Matejaus Nemeso pranašumą ir tuo savo pasirodymą baigė. Neilgas šis čempionatas buvo ir Justui Petravičiui. Jis svorio kategorijos iki 59 kg pirmojoje imtyje pralaimėjo vengrui Erikui Torbai. Kaip jau skelbėme, Romas Fridrikas svorio kategorijos iki 98 kg varžybose laimėjo vieną kovą iš dviejų ir liko devintas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Sidebar placeholder