Klaipėdiečiui - profesionalo ženklelis

Klaipėdiečiui - profesionalo ženklelis

79-erių klaipėdietis Albinas Nausėda nesiliauja garsinęs Lietuvos vardo tarptautinėse varžybose - jis antrąkart tapo Anglijoje vykusio Europos senjorų sunkiosios atletikos čempionato nugalėtoju.

Be to, jam buvo įteiktas unikalus profesionalo ženklelis ir lentelė už tai, kad klaipėdietis per savo karjerą net dešimt kartų yra tapęs Europos čempionu.

"Tokią profesionalo lentelę ir ženklelį gauna tik tie, kurie per karjerą surenka 50 taškų. Už kiekvieną Europos čempiono titulą yra skiriama po 6 taškus, tad mano taškų kraitis - 60", - džiaugėsi A. Nausėda.

Tiesa, kad gautų profesionalo ženklelį, klaipėdiečiui teko padaryti visų diplomų kopijas ir pristatyti medalius.

"Šį darbą atliko mano dukra ir žmona. Be jų pagalbos nebūčiau gavęs šio ženklelio. Nuoširdžiai joms ačiū", - kalbėjo sportininkas.

A. Nausėda Anglijoje vykusiose atvirose šios šalies pirmenybėse dalyvavo tarp svorio iki 56 kg 75-79 metų atletų.

Jis šįkart rovimo veiksmu iškėlė 40 kg ir išstūmė 50 kg štangą.

Įdomu pastebėti, kad A. Nausėdai priklauso dabartinis senjorų stūmimo rungties pasaulio rekordas - 61 kg, o asmeninis rovimo rekordas - 45 kg.

A. Nausėda nuolat skina laurus svarbiausiuose veteranų sunkiosios atletikos čempionatuose. Praeityje garsus Lietuvos sunkiaatletis, bemaž 20 kartų šalies čempionas A. Nausėda - vienas tų, kuriems sportas, nepaisant amžiaus, - pagrindinis gyvenimo variklis.

Jis yra daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas bei pasaulio senjorų sporto žaidynių, vadinamųjų veteranų olimpiadų, nugalėtojas.

A. Nausėda štangą pradėjo kilnoti 1960 metais, kai jam buvo 23 metai. O 1961 metais jau pasiekė du Lietuvos rekordus - išrovė 75 kg ir išstūmė 95 kg. Ne kartą gerino pasaulio rekordus.

"Albinas Nausėda - gyva sporto legenda. Džiaugiamės, kad sporto pasaulyje jis įnešė naujų gairių", - kalbėjo Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Pats A. Nausėda sakė, kad Europos čempiono titulų jis galėjo iškovoti ir daugiau, tačiau dėl lėšų stokos dalyvauja ne visose aukščiausio rango pirmenybėse.

"Kelionės į varžybas atsieina daug lėšų. Būtų gerai, kad atsirastų gerų žmonių ar verslininkų, kurie bent finansuotų keliones į varžybas. Juk ginu Lietuvos vardą", - aiškino A. Nausėda.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder