Klaipėdietis - Europos „džiu-džitsu“ čempionas

Klaipėdietis - Europos „džiu-džitsu“ čempionas

37-erių klaipėdietis Vadislavas Sosulinas sužibėjo Portugalijos sostinėje Lisabonoje vykusiame atvirajame Europos džiudžitsu čempionate. Klaipėdos braziliškojo "džiu-džitsu" akademijos trenerio Mariaus Rudnicko auklėtinis tapo svorio iki 88 kg čempionu.

Vadimo sviorio grupėje varžėsi 21 dalyvis, o norint tapti čempionu reikėjo įveikti keturis varžovus. Klaipėdietis nugalėjo prancūzą, britą, ispaną ir brazilą.

Finale brazilas Claytonas Correa Durao De Aquuino buvo įveiktas greičiau nei per minutę. Visi varžovai buvo įveikti skausmingais laužimo veiksmais.

Šiemet Europos pirmenybėse dalyvavo rekordinis skaičiaus dalyvių - net 4800 iš daugiau nei 80 valstybių.

Tokiai mažai valstybei, Lietuvai, Europos čempionate iškovoti braziliškojo "džiu-džitsu" imtynių aukso medalį - didelis pasiekimas. "Juk šios sporto šakos bendruomenė Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos ar pasaulio valstybėmis, yra labai nedidelė ir aktyviai sportuojančių bei tarptautiniuose turnyruose dalyvaujančių sportininkų yra išties nedaug", - sakė Klaipėdos braziliškojo "džiu-džitsu" akademijos treneris ir kovotojas M. Rudnickas. Jis pasidžiaugė, kad jo auklėtinis Vadislavas yra labai motyvuotas, pareigingas ir atkakliai siekia savo tisklų. "Auklėtiniui labai padėjo tvirtas charakteris, kovingumas ir didžiulis noras būti pirmam", - akcentavo M. Rudnickas. Europos čempionui pasiruošti šiam čempionatui taip pat padėjo ir Klaipedos "Viesulo" sporto centro nusipelnę dziudo treneriai - Jonas Tilvikas ir Andrius Mikėnas. "Ruošiantis tokio lygio varžyboms, reikia gerai jaustis ir techniškai dirbti ne tik parteryje, bet ir stovėsenoje", - aiškino kovotojai.

INFORMACIJA

  • Braziliškas "džiu-džitsu" (angl. Brazilian Jiu-Jitsu, trumpinamas - BJJ) - kovos menas ir kovinių sporto šakų atmaina, kurios pagrindą sudaro imtynių veiksmai ir ypač - kova parteryje (ant žemės).
  • Šio meno šaknys glūdi XX a. pradžioje tik atsiradusio Kodokan dziudo kovos menų šakoje, sukurtoje daugelio japoniško "dziu-dziutsu" (jap. Ju-Jutsu) mokyklų (jap. Ryu) pagrindu.
  • Braziliškojo "džiu-džitsu" principas - silpnesnis taip pat sėkmingai gali apsiginti nuo fiziškai stipresnio priešininko gerai išmanydamas kūno judėjimą ir tiksliai atlikdamas techninius veiksmus. Šie daugiausiai pagrįsti sverto principu ir sąnarių laužimo bei smaugimo būdais. BJJ galima treniruotis savigynai, sportinėms varžyboms (su kimono (jap. gi) ir be kimono) ir kovų be taisyklių (angl. Mixed Martial Arts, trumpinamas MMA) varžyboms. Svarbią vietą treniruotėse užima ristynės naudojant laisvą techniką ir lengvas imtyniavimas, kuriant pozicines situacijas su partneriu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder