Klaipėdos "Atlantas" turės jaunąją pamainą

Klaipėdos "Atlantas" turės jaunąją pamainą

Jau šių metų pavasario antroje pusėje Lietuvos futbolo II lygos čempionate turėtų startuoti Klaipėdos futbolo ekipa, kurioje tobulintis ir realizuoti save galėtų 17-19 metų jaunuoliai. Joje žaistų perspektyviausi Klaipėdos futbolo akademijos (KFA) auklėtiniai.

Tokias perspektyvas su Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi Sauliumi Budinu aptarė KFA vadovai Kęstutis Ivaškevičius ir Tadas Vaitkus.

[CITATA]

"Jaunajai kartai, žengiant iš vaikinų į vyrų futbolą, tokia komanda - labai reikalinga. Norime, kad čia tobulintųsi būtent geriausi mūsų miesto jaunieji futbolininkai. Taip pat būtų auginama pamaina pagrindinei Klaipėdos vyrų futbolo komandai - "Atlantui", - akcentavo S. Budinas.

Minėta KFA jaunimo komanda galėtų būti "Atlanto" dublerių ekipa.

Atvyko naujasis vadovas

Tai ir dar daugybę su futbolu susijusių klausimų S. Budinas susitikime aptarė ne tik su KFA vadovais, bet ir su naujuoju Klaipėdos "Atlanto" savininku Vidu Adomaičiu.

"Įvykęs susitikimas nuteikia optimistiškai. Naujasis "Atlanto" savininkas adekvačiai suvokia situaciją ir nusiteikęs siekti tikslo - startuoti A lygoje. Matosi, kad žmogus žino, kokį sprendimą priėmė, kokie iššūkiai jo laukia. Pasiryžęs juos prisiimti ir nešti, mano galva, pakankamai sudėtingą naštą", - kalbėjo S. Budinas.

V. Adomaitis žiniasklaidai pabrėžė: "Jei netikėčiau tuo, ką darau, nedaryčiau."

Buvo pasidžiaugta, kad prie derybų tarp buvusio "Atlanto" vadovo Vacio Lekevičiaus ir V. Adomaičio daug prisidėjo nuo spalio mėnesio Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijai (KLFF) vadovaujantis klaipėdietis Rimantas Žvingilas.

"Reikia pripažinti, kad Rimantas Žvingilas, kaip naujai iškeptas vadovas, susitvarkė su šiuo iššūkiu ir puikiai suvaldė situaciją. Klaipėdoje gyvuos didysis futbolas ir tuo galime visi pasidžiaugti", - akcentavo S. Budinas.

V. Adomaitis po susitikimo žiniasklaidai teigė, kad "Atlantas" tikrai neturėtų būti išimtinai vieno asmens klubas, o darys viską, kad "Atlantą" laikytume bendruomenės klubu, reprezentacine Klaipėdos komanda.

"Vyksta intensyvus darbas. Darome viską, kad tik klubas dalyvautų aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje. Yra galimybė dalyvauti A lygos čempionate išimties tvarka, bet stengiamės gauti licenciją be jokių išlygų, nesinori atsipalaiduoti", - sakė praeityje Marijampolės "Sūduvos" ekipoje rungtyniavęs V. Adomaitis.

Miestui siūlo tapti dalininku

Vasario 8 dieną Lietuvos futbolo federacijos (LFF) klubų licencijavimo komiteto posėdyje bus patvirtintos visos komandos, kurioms bus suteiktos Lietuvos futbolo A lygos licencijos. Ją tikisi gauti ir "Atlantas".

V. Adomaitis teigė, kad bendros "Atlanto" klubo skolos gali siekti apie 400-500 tūkst. eurų, tačiau intensyviai yra deramasi su kreditoriais ir ieškoma kompromisų.

"Tikiuosi, kad ir kreditoriai bus supratingi bei lankstūs. Jei pavyks susitarti - dirbti bus žymiai lengviau. Reikia suprasti, kad yra ne tik skolos, tačiau reikia surinkti ir bent minimalų 300 tūkstančių eurų biudžetą artėjančiam sezonui", - futbolas.lt sakė V. Adomaitis.

Portalui delfi.lt V. Adomaitis sakė, kad norėtų, jog vienu klubo dalininku taptų Klaipėdos savivaldybė. Apie tai buvo kalbamasi ir susitikime pas S. Budiną.

Tačiau vienas iš miesto vadovų pabrėžė, kad kol klubas turi skolų, savivalda to daryti negali.

"Toks pat noras yra iš "Neptūno" krepšinio klubo. Tačiau pasikartosiu, ką esu ne kartą sakęs: "Klubai privalo neturėti įsiskolinimų ir būti valdomi skaidriai, tada miestas galėtų svarstyti tokią galimybę", - teigė S. Budinas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius "Atlanto" savininkui V. Adomaičiui teigė, kad miestas pagal galimybes bandys tiesti pagalbos ranką minėtam futbolo klubui.

"Šiemet klubas neatitiko kriterijų, kad Savivaldybė galėtų skirti paramą. Kol komanda turi skolų Mokesčių inspekcijai ir "Sodrai", mes net negalime svarstyti "Atlanto" paraiškos paramai gauti. Paaiškinau, kad antroje metų pusėje, jei pavyks susitvarkyti skolas Mokesčių inspekcijai ir "Sodrai", būtų galima ieškoti kokių nors sprendimo būdų dėl miesto pagalbos. "Atlanto" klubas, rungtyniaujantis aukščiausiojoje Lietuvos futbolo lygoje, turi prioritetą dėl sporto bazių ir šis prioritetas išlieka. Kol vyks komandos gelbėjimo procesas, mes padėsime, kiek galėsime", - sakė S. Budinas.

Purtosi ir "Šviniaus", ir Buzo

V. Adomaitis atskleidė, kad artimiausiu metu bus trys "Atlanto" klubo dalininkai.

"Kol kas esu vienintelis klubo savininkas, kiti du mano partneriai paaiškės artimiausiu metu", - kalbėjo V. Adomaitis.

Jis duodamas interviu DELFI.lt prasitarė, kad prie klubo prisijungs su lietuvišku kapitalu siejami verslo atstovai, o pačioje "Atlanto" vadyboje neliks vietos ilgamečiam jo vadovui V. Lekevičiui.

Uostamiesčio klubo gelbėtojas primygtinai neigė bet kokias sąsajas su kriminalinę praeitį turinčiais ir šalies futbolo federacijoje veikiančiais Vykdomojo komiteto nariais - Žydrūnu Buzu ir Arūnu Pukeliu-Šviniumi.

"Esu girdėjęs nuogąstavimų, neva esu paties Vacio ar kažkieno statytinis, už manęs stovi kažkokie asmenys. Galiu atvirai pasakyti, kad niekas už manęs nestovi, esame su partneriais, kartu priėmėme tą iššūkį. Sulaukiau klausimų ir dėl Žydrūno Buzo bei Arūno Pukelio, pravarde Švinius. Pasikartosiu, nei jie, nei "Stumbro" pseudo atstovai čia nedalyvauja ir niekaip nėra susiję su "Atlantu". Nėra pagrindo kalbėti, kad ir toliau Vacys lieka, o aš esu tik jo ar kažkurių kitų žmonių priedanga. Galiu visus, ypač Klaipėdos futbolo bendruomenę dėl to nuraminti. Taip tikrai nėra. Kitą vertus, mes nenuvertiname, ką Vacys ilguoju laikotarpiu padarė "Atlanto" klube, ką jis jame nuveikė, neprieštarautume, jei jis liktų, pavyzdžiui, klubo garbės svečiu, kuris galės ateiti ir į rungtynes. Nebus taip, kad jį ignoruosime ir minėsime bloguoju", - DELFI.lt kalbėjo V. Adomaitis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder