Klaipėdos irkluotojai - tarp planetos meistrų

Klaipėdos irkluotojai - tarp planetos meistrų

Irklavimas

Čekijoje vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo maratone tarp stipriausių planetos meistrų pirmą kartą savo jėgas išbandė Lietuvos atstovai, tarp jų du klaipėdiečiai: baidarininkas Sigitas Bulovas ir kanojininkas Aleksandras Nazarovas.

21,5 km ilgio distanciją įveikti ryžosi 173 baidarininkai, 42 kanojininkai ir 25 moterys, kurių amžius perkopęs per 35 metus. Varžybų dalyviams Vltavos upėje reikėjo plaukti penkis ratus po 4,3 km, po kiekvieno rato, išlipus į krantą, bėgti maždaug 200 m su valtimi.

Varžybos prasidėjo 8 val. ryto, kuomet termometro stulpelis rodė vos du laipsnius šilumos.

Pirmasis tarp 45-49 metų amžiaus grupėje startavusių irkluotojų S. Bulovas iškart užsiėmė lyderio poziciją, tačiau vėliau patyrė nesėkmę ir nuotolį baigė 17-as. Klaipėdietis atstumą įveikė per 1 val. 47 min. 25,38 sek., o nuo nugalėtojo airio Banks Malcom atsiliko šiek tiek daugiau nei šešiomis minutėmis.

"Pirmajame perbėgimo ruože sušalusiomis rankomis neišlaikiau valties, ją trinktelėjau galu į žemę ir dėl to įlinko jos vairo mechanizmas. Teko dar kartą išlipti į krantą ir susitvarkyti vairą, per tą laiką visi varžovai gerokai atitolo. Po tokios nesėkmės atkaklumo tęsti varžybas dar užteko, tačiau pagrindinių varžovų jau nebepavijau", - "Vakarų ekspresui" pasakojo S. Bulovas.

Tą pačią dieną su kanoja plaukęs kitas mūsų miesto atstovas A. Nazarovas buvo itin arti medalio. Jis varžybas pradėjo įspūdingai - negailėdamas jėgų 12 km yrėsi 3-ioje vietoje, tačiau vėliau šiek tiek išseko ir į priekį užleidęs Belgijos atstovą liko ketvirtoje vietoje - 2 val. 6 min. 15,55 sek.

"Malonu, kad pirmą kartą tokio lygio irklavimo maratone plevėsavo trispalvės. Varžybos išsunkė visas jėgas. Tai itin aukšto lygio čempionatas", - pabrėžė klaipėdiečiai.

S. Bulovas užsiminė, kad Čekijoje buvo priverstas nuomotis valtį. "Už nuomą teko pakloti 40 eurų. Mūsų valtys jau yra senos ir sutriušusios. Be to, mano valtis gerokai sunkesnė, plaukti tokį nuotolį būtų buvę itin sunku", - paaiškino pašnekovas.

Paulius MATULEVIČIUS

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder