Klaipėdos sportui vadovaus moteris?

Klaipėdos sportui vadovaus moteris?

Jau greitai sueis mėnuo, kai Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyrius neturi nuolatinio vadovo, tačiau konkursas šioms pareigoms eiti dar nėra paskelbtas. Tarp sporto visuomenės atstovų jau pasigirdo gandų, kad Klaipėdos sportui gali vadovauti ir moteriškos lyties atstovė.

Kalbama, kad tarp kandidačių dalyvauti konkurse yra anksčiau daugiau du dešimtmečius Sporto ir kūno kultūros skyriaus specialiste dirbusi, o dabar Planavimo ir analizės skyriaus vyr. specialistės pareigas einanti Skaistė Kliaubienė bei Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklos vadovė Asta Dirgėlienė.

"Vakarų ekspresas" nusprendė jų pačių pasiteirauti apie tokias galimybes.

"Aš konkurse dėl Sporto ir kūno kultūros skyriaus vadovo pareigų dalyvavau 2012 metais. Šiemet to daryti neplanuoju. Sporto skyriui reikia didelio pastiprinimo, kadangi su dviem specialistai sunku kažką kardinaliai pakeisti, pagerinti", - teigė A. Dirgėlienė.

Kita sporto visuomenės minima kandidatė S. Kliaubienė kalbėjo šiek tiek atsargiau.

NEDALYVAUS. Kūno kultūros ir rekreacijos centrui (KKRC) laikinai vadovaujantis Marius Junokas teigė, kad sporto vadovo pareigų tikrai nesieks.

"Šiandien minčių dalyvauti konkurse nėra, rytoj gal bus. Gyvenime visko būna", - nuo konkretaus klausimo išsisukinėjo S. Kliaubienė.

1995-2000 metais Sporto ir kūno kultūros skyriui vadovavęs, o dabar šio skyriaus vyr. specialisto pareigas einantis Ignas Pocius įsitikinęs, kad reikia jauno, iniciatyvaus ir energingo vadovo.

"Aš pats tikrai konkurse nedalyvausiu. Juk man jau 62 metai. Nebeturiu tiek energijos, kiek anksčiau. Manau, kad turėtų vadovauti kur kas jaunesnis žmogus nei aš", - pabrėžė I. Pocius.

Anot jo, Klaipėdoje nėra buvę, kad Sporto skyriui vadovautų moteris.

"Jei tai įvyktų, ūtų naujiena, tačiau Lietuvoje tokių atvejų yra. Tarkime, Jonavos sporto centrui vadovauja būtent moteris. Nesvarbu, kas užims Klaipėdos sporto skyriaus vadovo pareigas, svarbu, kad būtų geras vadybininkas, iniciatyvus ir protingas žmogus bei nusimanytų apie sportą", - sakė I. Pocius.

Priminsime, kad nuo 2012 metų gruodžio 15 dienos iki 2016 metų gegužės 6 dienos Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vadovo pareigas ėjo Mantas Bagočius, tačiau jis savo noru nusprendė pakeisti darbo sritį. Tiesa, atskleisti žiniasklaidai naujosios savo darbo vietos nepanoro, tik teigė, kad tai su politika tikrai nesusiję.

"Kiekvienas gyvenime sau keliame tam tikrus tikslus. Ne išimtis ir aš. Pasirinkau kitą darbo alternatyvą. Pajuokaudamas galiu atsakyti: "Žuvis - kur giliau, žmogus - kur geriau", - šypsodamasis kalbėjo M. Bagočius.

Jis teigė, kad šis apsisprendimas priimtas jo paties ir tam įtakos vykdoma Klaipėdos sporto reforma tikrai neturėjo.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, gaila, kad sporto vadovo pareigas paliko M. Bagočius, kadangi jis puikiai žinojo situaciją.

"Nieko nepadarysi. Gyvenimas nestovi vietoje, ieškosime naujo sporto vado. Jau šią arba kitą savaitę skelbsime konkursą. Dirbs tas, kuris bus tinkamiausias", - vakar "Vakarų ekspresui" teigė S. Budinas.

Kol nėra išrinktas naujasis sporto vadas, laikinai vedėjo funkcijas atlieka šio skyriaus vyr. specialistė Rasa Rumšienė. Ji dienraščiui teigė, kad konkurse pretenduoti į sporto vadovo pareigas tikrai neplanuoja.

Tarp galimų pretendentų sporto visuomenės nariai įvardijo ir Kūno kultūros ir rekreacijos centrui (KKRC) laikinai vadovaujantį Marių Junoką, tačiau šis "Vakarų ekspresą" patikino, kad Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo pareigų nesieks.

"Galite drąsiai rašyti, kad šiame konkurse tikrai nedalyvausiu", - patikino M. Junokas.

Sidebar placeholder