Dėl karantino kenčia ir Klaipėdos sportininkai - jau kovo 13 dieną krepšinio sezoną buvo priverstas baigti Klaipėdos "Neptūnas", taip pat šios komandos dubleriai "Neptūnas-Akvaservis", treniruočių procesą nutraukė Klaipėdos "Dragūno" rankininkai ir kitos profesionalios mūsų komandos. Apskritai uždarytos visos Klaipėdos sporto salės ir sporto klubai.
Biudžetinė įstaiga Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centras, kuri nuomoja daugelį mūsų miesto sporto bazių, skaičiuoja milžiniškus nuostolius.
"Mes sporto klubams, sporto įstaigoms ir miestiečiams nuomojame daugiau nei dešimt skirtingų sporto bazių, tačiau pagal įstatymus esame priversti visas jas užrakinti ir nieko neįsileisti. Nežinia, ar karantinas Lietuvoje tęsis dvi savaites, ar ilgiau. Kai viskas baigsis, tada sėsime ir skaičiuosime finansus. Matysime, kiek per tą laikotarpį praradome", - teigė Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centro direktorius Marius Junokas.
Baseine išleido vandenį
Dėl koronaviruso itin sunerimę yra Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiantys profesionalūs Lietuvos sportininkai. Vienas jų - pavasarį treniruočių stovyklą Klaipėdos baseine turėjęs rengti geriausias 2019 metų Lietuvos sportininkas plaukikas Danas Rapšys.
Europos, pasaulio ir universiados čempionas "Vakarų ekspresui" sakė, jog profesionaliam sportininkui kiekviena diena praleista be sporto palieka gilų pėdsaką.
NUTRAUKTA TRADICIJA. Europos, pasaulio ir universiados čempionas plaukikas Danas Rapšys (dešinėje) kasmet pavasarį Klaipėdos baseine rengdavo treniruočių stovyklą. Kaip tik jis šiomis dienomis turėjo būti Klaipėdoje, tačiau šįkart jo planus pakoregavo Lietuvoje įvestas karantinas. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
"Juk aš ruošiuosi Tokijo olimpinėms žaidynėms, tad svarbi kiekviena milisekundė. Mes skaičiuojame taip: kai nesitreniruoji vieną dieną, prarandi dvi dienas, kad grįžti į buvusią sportinę formą, - sakė D. Rapšys.
- Taigi, mes dabar judame ne į priekį, o atgal. Lietuvoje visi baseinai yra uždaryti, tad atsidūrėme nežinioje dėl ateities."
Jis prieš kelias dienas savo "Facebook" paskyroje rašė: "Skaudu, kad būtinos priemonės virusui stabdyti taip negailestingai kirto sporto pasauliui. Daugybė atšauktų varžybų, treniruočių, stovyklų. Koreguoti planus tenka ir mūsų komandai. O juk tai olimpiniai metai, visi stengiamės, dirbame. Daug kam trūksta paskutinių varžybų normatyvams įvykdyti. Džiaugiuosi, kad aš kelialapį į Tokiją iškovojau anksčiau. Tačiau iš visos širdies linkiu sėkmės tiems, kuriems dar šiek tiek trūksta iki savo tikslų. Svarbiausia - daryti maksimaliai tai, kas priklauso nuo mūsų pačių."
2018 metais duris atvėręs Klaipėdos baseinas dėl karantino net išleido vandenį.
"Žinoma, kad nuostolių daug. Kol kas nėra aišku, kada galėsime dirbti. Kai viskas baigsis, tada galėsime sėsti ir skaičiuoti visus finansinius nuostolius", - paaiškino Klaipėdos baseino direktorė Ieva Vaičiurgė.
Norus malšina įstatymai
Biudžetinės įstaigos Klaipėdos "Gintaro" sporto centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktoriaus funkcijas Aldona Vaitkienė sakė, kad dėl karantino Klaipėdos plaukikai jau praleido daugybę varžybų, tarp jų - Kaune turėjusį vykti Lietuvos suaugusiųjų plaukimo čempionatą.
"Būtent šiose varžybose buvo galima siekti normatyvo į Tokijo olimpines žaidynes. Taip pat mūsų plaukikai praleido turėjusias vykti varžybas Ventspilyje, Alytuje, Panevėžyje ir Telšiuose. Nėra aišku, ar balandžio 15 dieną mes galėsime Klaipėdoje vykdyti tarptautines varžybas "Auksinis pajūris", - sakė A. Vaitkienė.
Pasiteiravus, ar šiomis dienomis atsiranda daug skambinančiųjų ir prašančiųjų įsileisti paplaukioti baseine, A. Vaitkienė atsakė: "Pirmomis dienomis buvo, tačiau dabar jau visi supranta, kad karantinas ir tai daryti draudžia įstatymai. Net mūsų vyresni plaukikai norėjo treniruotis, bet pasakėme griežtą "Ne".
Krepšinyje - neregėta situacija
Neregėta situacija susiklostė Lietuvos krepšinyje - kovo 13 dieną Lietuvos krepšinio lyga (LKL) paskelbė, jog baigia 2019-2020 metų čempionatą ir užimtas vietas paskirsto pagal tos dienos turnyrinę lentelę. Klaipėdos "Neptūnas" dėl šios situacijos liko be medalių - ketvirtas.
Iškart po minėto LKL valdybos sprendimo Klaipėdos "Neptūno" žaidėjas Deividas Gailius savo "Facebook" paskyroje parašė tokią žinutę: "Ieškau darbo, siūlykite visokius variantus, žinutes rašykite privačiai. Ačiū."
Krepšininkai liko ne tik be treniruočių, bet ir be kelių mėnesių uždarbio. Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad krepšininkų agentai, jei klubai neieškos kompromisų, net svarsto dėl žaidėjų sutartyse nurodytų atlyginimų kreiptis į teismus.
SITUACIJA. Dėl koronavirusio grėsmės krepšininkams sezonas baigėsi netikėtai anksti. Vieni ieško darbo, kiti gali skirti daugiau dėmesio šeimai ir mėgstamoms veikloms.
"Vakarų ekspresui" susisiekus su "Neptūno" komandos žaidėjais Simu Galdiku ir Martynu Mažeika, jie teigė, kad nesėdi sudėję rankų ir veiklos randa.
"Aš turiu priklausomybę sportui. Prie Vasaros estrados miškelio takeliais bėgioju krosus, taip pat namuose pasitiesiu kilimėlį, darau įvairius pratimus. Turiu ir svarmenis, tad sporto nepaleidžiu", - sakė M. Mažeika.
"Neptūno" kapitonas Simas Galdikas, dėl savo galingo stoto vadinamas Terminatoriumi, Raumenų kalnu, Nepajudinama siena ar Bicepsų karaliumi, teigė, kad savo nuosavo namo garaže tuštinasi erdvę ir čia ruošiasi įrengti savotišką sporto salę.
"Pasikabinsiu TRX diržą, turiu kilimėlį, svarsčių, tad sportinės veiklos užteks. Be to, šalia namo yra daug erdvės pabėgioti gryname ore, tad bėgimo takelio net nereikia. Neapleisiu sportinės formos", - pabrėžė S. Galdikas.
Jis sakė, kad visada po krepšinio sezono padaro savotišką bent dviejų savaičių poilsio pertrauką.
"Taip jau susiklostė, kad šįkart sezonas baigėsi labai anksti. Dabar ilsiuosi, daug laiko praleidžiu su šeima, atlieku namuose susikaupusius buitinius vyriškus darbus. Anksčiau nuolat tekdavo skubėti, stresuoti, o dabar yra proga pabūti ramiai su šeima. Tą taip pat reikia išnaudoti. Siūlyčiau kiekvienam dabar kuo daugiau pabūti ir pabendrauti su mylimais šeimos nariais. Galima sėdėti ir niurzgėti, nuolat būti nepatenkintam, bet juk galima tą sunkų laikotarpį išgyventi su šypsena veide artimųjų rate", - bandė pozityvo įžvelgti S. Galdikas.
Be to, jis visų prašė laikytis prevencinių saugumo priemonių - dažnai plautis rankas, kuo mažiau lankytis susibūrimuose ir rūpintis savo tėvais, seneliais, vyresnio amžiaus kaimynais.
"Juk koronavirusas kelia didesnį pavojų vyresnio amžiaus žmonėms. Būkime solidarūs: nupirkime ar atvežkime vyresniems žmonėms maisto. Pasirūpinkime seneliais, kad jie kuo mažiau vaikščiotų po parduotuves ar keliautų visuomeniniu transportu, kur pasigauti virusą yra didesnė tikimybė", - pabrėžė S. Galdikas.
Jis neneigė, kad finansiniu požiūriu ankstyvo krepšinio sezono pabaiga atsilieps jo šeimos gerovei.
"Juk mes dabar kitą sezoną pradėsime tik rugpjūčio mėnesį, o artimiausia krepšininko alga - rugsėjo mėnesio pabaigoje. Gyventi be atlyginimo šešis mėnesius - iššūkis. Juk aš negaunu tokių didžiulių sumų, kad galėčiau ramiai ilgą laiką gyventi be atlyginimo. Girdėjau, kad krepšinio agentai planuoja kovoti dėl šios situacijos. Tikiuosi, kad ir klubai į tai atsižvelgs ir su žaidėjais suras kompromisą", - kalbėjo "Neptūno" kapitonas.
Rankininkai - nei pririšti, nei paleisti
Ne ką mažiau nepavydėtinoje situacijoje atsidūrė ir daugkartiniai Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionai - Klaipėdos "Dragūno" rankininkai.
Jų čempionatas nėra nutrauktas, tik laikinai sustabdytas, tačiau oficialiai treniruotis sporto salėse jie negali.
SPORTAS - BŪTINYBĖ. "Man po riešo ir kelio traumų, po operacijų yra būtina sportuoti ir stiprinti raumenis. Kito kelio nėra. Jei nesportuosiu, teks iš naujo atlikti reabilitaciją", - akcentavo "Dragūno" žaidėjas Lukas Juškėnas. Asmeninio archyvo nuotr.
"Bendraujame internetu. Duodu žaidėjams užduotis, bet būti užsidarius namuose ir profesionaliai sportuoti - sudėtingas reikalas. Kaip visus sukontroliuoti? Po kokio mėnesio ar dviejų be profesionalių treniruočių iškart bėgti į aikštę būtų pražūtinga. Tai - didžiulė traumų tikimybė. Situacija - nepavydėtina", - "Vakarų ekspresui" sakė "Dragūno" vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas.
Praėjusį šeštadienį "Dragūnas" Klaipėdoje turėjo žaisti atsakomąsias Baltijos rankinio lygos (BHL) ketvirtfinalio rungtynes su svečiais iš Estijos - Polvos "Serviti". Dėl koronaviruso rungtynės neįvyko ir nežinia, ar jos išvis įvyks. Kol kas rankininkai krepšinio pavyzdžiu nepasekė - nenutraukė savo čempionatų, tik laikinai sustabdė.
"Situacija - nepavydėtina. Kaip sakoma: esame nei paleisti, nei pririšti. Treniruojamės kas kur galime - gryname ore bėgiojame, kilnojame štangas. Stengiamės daryti viską, kad išlaikytume kuo geresnę sportinę formą. Man apskritai po riešo ir kelio traumų, po operacijų yra būtina sportuoti ir stiprinti raumenis. Kito kelio nėra. Jei nesportuosiu, teks iš naujo atlikti reabilitaciją", - akcentavo "Dragūno" žaidėjas Lukas Juškėnas.
"Dragūno" žaidėjai apgailestavo, kad šiomis dienomis negali žaisti rankinio, tačiau išeičių visgi randa.
"Klaipėdoje yra daug šiuolaikiškai įrengtų krepšinio aikštelių. Taigi pasiimame krepšinio kamuolį ir treniruojamės. Žinoma, tai nėra rankinio treniruotės, bet geriau nei nieko. Gaila, kad Klaipėdoje nėra atvirų rankinio aikštelių", - teigė "Dragūno" žaidėjas L. Juškėnas.
Nemokamos treniruotės internetu
Reaguodami į karantino padėtį Lietuvoje keli Klaipėdos sporto klubai ir Klaipėdos baseinas kviečia į nemokamas treniruotes internetu.
Tai siūlo daryti "Impuls", "Central Gym", "Apelsino" ir kitų mažesnių sporto klubų treneriai.
Vyksta įvairios vaizdo transliacijos ar keliami anksčiau įrašyti vaizdo siužetai, kur parodoma, kaip nuosekliai ir taisyklingai atlikti tam tikrą pratimą, kiek daryti pakartojimų ir serijų.
PASTEBĖJIMAS. "Juk, kaip skelbia žiniasklaida, žmonės prisipirko daug kruopų, grikių, makaronų ir įvairių košių. Jei žmonės kasdien valgys grikius bei kitus angliavandenius ir nesportuos, tada priaugs nereikalingų kilogramų", - teigė garsi Klaipėdos trenerė ir sveikos gyvensenos propaguotoja Rasa Vilkienė. Asmeninio archyvo nuotr.
"Juk, kaip skelbia žiniasklaida, žmonės prisipirko daug kruopų, grikių, makaronų ir įvairių košių. Juk tai - angliavandeniai. Jei žmonės kasdien valgys grikius bei kitus angliavandenius ir nesportuos, tada priaugs nereikalingų kilogramų. Mes savo vaizdo transliacijomis stengiamės rodyti sveikos gyvensenos pavyzdį", - sakė garsi Klaipėdos trenerė ir sveikos gyvensenos propaguotoja Rasa Vilkienė.
Žmonės yra raginami nesėdėti ant sofos, o judėti ir aktyviai gyventi, sveikai maitintis. Internete yra skelbiamos ne tik treniruočių programos, bet ir įvairūs mitybos planai ar net sveikų patiekalų receptai.
Dalis Klaipėdos sportininkų slapčia eina treniruotis į rūsiuose įrengtas štangines po vieną arba du, kad būtų kuo mažesnė užsikrėtimo koronavirusu rizika.
"Jaučiamės kaip senais rusų laikais, kai kultūrizmas ir štangų kilnojimas buvo draudžiamas. Tais laikais žmonės eidavo sportuoti slapčia į pogrindį, į rūsius. Ir dabar panašiai tenka daryti", - dienraščiui sakė savo pavardžių viešai nenorėję skelbti keli klaipėdiečiai.
Rašyti komentarą