„Kuršių marių regatoje“ nugalėjo įgula „Cool Water“

„Šioje regatoje rezultatą kartais lemdavo sekundė“,- po 52-osios „Kuršių marių regatos“ finišo teigė čempionų titulą apgynusios įgulos „Cool Water“ kapitonas Raimondas Šiugždinis. Jie trečius metus iš eilės iškovojo tiek Didžiąją regatos taurę, tiek absoliučiai greičiausios jachtos taurę, tiek pirmąją vietą savo jachtų grupėje. Mažoji regatos taurė atiteko kapitono Aido Narbuto vadovaujamai jachtai „Tango“.

„Jausmas tikrai geras. Gal iš šono taip neatrodė, bet iš tiesų įgulų meistriškumas yra stipriai suvienodėjęs. Jei kas sekė rezultatus, tai matė kad jie būdavo labai artimi. Kartais rezultatą lemdavo sekundė“,- po finišo teigė įgulos „Cool Water“ kapitonas R. Šiugždinis.

Pasak jo, šiemet įgulai iš tiesų daug padėjo patirtis įgyta liepą vykusiame „X-35“ jachtų klasės pasaulio čempionate, kur „Cool Water“ šiemet iškovojo sidabrą.

„Regata tikrai nebuvo paprasta, buvo sudėtingos sąlygos. Su kiekvienais metais regata profesionalėja. Mūsiškiai dalyvauja pasaulio, Europos čempionatuose ir ta patirtis jaučiasi. Kai kuriose grupėse paskutiniame etape į kovą buvo mesta ir „sunkioji artilerija“ – protestai. Iššūkių kėlė ir oro sąlygos. Vyravo lengvi ir vidutiniai vėjai, tačiau būtent tokie reikalauja gero taktinio ir psichologinio pasiruošimo, ne vien fizinio“,- teigė vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

<iframe width="520" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/H7NVI8-7ER4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Itin įtempta bei azartiška kova iki paskutinės minutės vyko ir atskirose jachtų grupėse. Pieš paskutinįjį „Ne plastiko bangai“ etapą 1-ORC-RC grupėje pirmavo latvių įgula „Extra Brut“ (kpt. Alexei Alexeev). Tačiau paskutiniame etape iškovojusi pirmąją vietą į priekį išsiveržė ir pirmąją vietą užėmė estų įgula „Katarina Jee“ (kpt. Mart Tamm).

2-ORC-RC grupėje pirmąją vietą užėmusios jachta „White Whale“ (kpt. Julius Maseiva) ir antrąją vietą užėmusi X-xs (kpt. Dominykas Kneižys) surinko vienodą taškų skaičių (8 t.) ir jų vietų išsidėstymą nulėmė tai, kuri įgula užėmė daugiau pirmųjų vietų atskiruose etapuose.

Įspūdingą pergalę pasiekė „RS-280“ jachtų grupės įgula „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas). Ši įgula buvo pirma absoliučiai visuose „Kuršių marių regatos“ etapuose ir surinko minimalų taškų skaičių.

Klubinę A. M. Brazausko taurę iškovojo Lietuvos „RS-280“ jachtų klasės asociacija.

Regata buvo uždaryta nuotaikingu Lino Adomaičio koncertu.