Laisvydas Kancius: "Svajok. Išdrįsk. Išgyvenk"

Laisvydas Kancius: "Svajok. Išdrįsk. Išgyvenk"

Šiandien Saudo Arabijoje baigsis beveik dvi savaites (sausio 3-15 dienomis) trukęs turbūt įspūdingiausias ir egzotiškiausias pasaulio ralio renginys - Dakaro ralis. "Svajok. Išdrįsk. Išgyvenk" - Dakaro ralio šūkį priminė pirmą kartą istorijoje šiame ralyje keturračių klasėje lenktyniaujantis klaipėdietis Laisvydas Kancius.

Vien pabaigti varginantį ir daug fizinių jėgų reikalaujantį Dakaro ralio maratoną - didelis pasiekimas ir daugelio lenktynininkų svajonė.

"Man svarbu, kad technika atlaikytų, nes liko jau tiek nedaug..." - savo "Facebook" paskyroje rašė L. Kancius.

Paskutiniajame etape Dakaro ralio dalyviai keliaus iš Janbu į Džidą. Iš viso jie turės įveikti 452 km. Greičio ruožas - 225 km.

"Tai paskutinis, bet tikrai ne lengviausias Dakaro ralio greičio ruožas. Tiek motociklininkai, tiek automobilių ekipažai turės darbo įveikdami smėlio kopų grandines, o kiekviena klaida gali nulemti, su kokiais atsiminimais apie 2021-ųjų Dakarą teks gyventi visus metus - saldžios pergalės ar kartaus pralaimėjimo. Dalyviai finišuos Raudonosios jūros pakrantėje, kur vyks ir apdovanojimų ceremonija", - "Vakarų ekspresui" sakė "iGo2Dakar" komandos įkūrėjas Mindaugas Plukys.

L. Kancius po 10 etapų bendroje įskaitoje buvo devintas.

Klaipėdiečiui teko patirti ir nuovargio, ir technikos gedimų.

Iš pradžių jis teigė jaučiąs nuovargį, kadangi belaikant vairą apmušė rankas... Vėliau Laisvydui teko strigti milžiniško dydžio kopose. Buvo ir šiokių tokių problemėlių: visiškai sudegė duslintuvas, trasoje kaito variklis, teko pamažinti greitį, nes kilo temperatūra. Taip pat neišvengė klaidžiojimo, ieškant kelio.

Visgi jis pripažįsta, kad regimi vaizdai, neįkainojama patirtis ir Dakaro ralio svajonės įgyvendinimas - visa tai atperka su kaupu.

"Dakaras - mano svajonė! Esu labai laimingas. Technika - vau, stengiuosi spausti akceleratoriaus pedalą, kiek eina. Gana sudėtinga navigacija, gal per daug streso. Visur - keliukų milijonai, aplink krūmai, kopos, kalnai, akmenys, tačiau vis judu į priekį", - ne kartą po vis naujų etapų žurnalistams kalbėjo L. Kancius.

Iš viso Dakaro ralio varžybas pradėjo 560 vairuotojų ir šturmanų iš 49 pasaulio šalių su 328 transporto priemonėmis, dalis jų atkrito dėl technikos bėdų ir avarijų, neišvengta ir nelaimių.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder