LCC ekipa šiandien versis be dviejų diskvalifikuotų žaidėjų

LCC ekipa šiandien versis be dviejų diskvalifikuotų žaidėjų

Šiandien 18 val. LCC tarptautinio universiteto (LCC) studentai Lietuvos studentų krepšinio lygos (LKL) rungtynėse savo aikštėje (Kretingos g. 36) susitiks su vicečempionais Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkais.

LCC ekipa šįkart bus priversta verstis be dviejų savo žaidėjų - Nikola Pavic ir Gleb Kopanstev.

LSKL.lt išplatino pranešimą, kad šiandien LSKL rungtynes priverstinai turės praleisti keturi žaidėjai - LCC tarptautinio universiteto komandos krepšininkai Nikola Pavic ir Gleb Kopanstev bei Vilniaus universiteto (VU) studentai - Žilvinas Kubilius ir Kipras Urbanavičius. Jiems skirtos diskvalifikacinės nuobaudos už spalio 28 dieną Vilniuje vykusiose rungtynėse liejamas emocijas ir muštynes.

"Taip pat įspėti universitetų komandų vadovai ir treneriai, kad pasikartojus tokiems atvejams, bus imtasi žymiai griežtesnių priemonių. LSKL pasisako už švarų, draugišką ir tik sportiniais principais paremtą krepšinį", - rašoma LSKL pranešime spaudai.

LCC ekipos treneris Marius Tamolis pranešė, kad dėl vidinės tvarkos ir tik sportiniais principais paremto universiteto požiūrio mėnesiui suspendavo savo žaidėjo Nikola Pavic dalyvavimą tiek LSKL, tiek RKL rungtynėse.

"Tokį sprendimą priėmėme dėl vidinės tvarkos. Mes pasisakome už gražų krepšinį ir toleranciją sporte", - sakė M. Tamolis.

Priminsime, kad spalio 28 dieną Vilniaus universiteto (VU) sporto salėje, kurioje kovėsi aikštės šeimininkai ir praėjusį sezoną LSKL Mažąją taurę iškovoję svečiai iš Klaipėdos - LCC tarptautinis universitetas (LCC), įvyko masinės grumtynės.

Iki dvikovos pabaigos likus 4 min. 45 sek. ir vilniečiams pirmaujant gana solidžiu skirtumu - 81:64 ant grindų dėl kamuolio kovoti virto LCC žaidėjas serbas Nikola Pavic ir VU žaidėjas Žilvinas Kubilius. Staiga pradėjo lietis emocijos ir į darbą buvo paleisti kumščiai.

Į įvykio epicentrą stojo ir kiti tiek LCC, tiek VU ekipos žaidėjai. Vyko apsistumdymai ir grumtynės. Nuo suolelio pakilo net abiejų ekipų žaidėjai, tad net treneriams teko išbėgti į aikštelę ir raminti aistras.

Galiausiai teisėjai skyrė diskvalifikacines pražangas net 16 žaidėjų - po 8 iš kiekvienos ekipos.

Rungtynes toliau tęsė tik po 4 kiekvienos komandos žaidėjus (po 3 krepšininkus, kurie nesistumdė ir po 1 žaidėją, likusį sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio), o visi kiti krepšininkai teisėjų sprendimu turėjo palikti aikštę.

Iš LCC komandos rungtynes galėjo tęsti tik Domantas Strikulys, Ginas Mulevičius, Ernestas Jaškus ir Stefano Manavis.

VU komandos gretose nediskvalifikuoti liko šie žaidėjai: Linas Einikis, Vytautas Saulis, Jan Zeman ir Domantas Pikūnas.

"Treneriu dirbu jau 21-erius metus ir toks atvejis mano karjeroje pirmasis. Nesu nieko panašaus regėjęs. Nemaloni situacija, bet galbūt teisėjai galėjo į viską atlaidžiau pažiūrėti ir diskvalifikuoti gal po du labiausiai į grumtynes įsivėlusius kiekvienos komandos žaidėjus, bet ne po aštuonis žaidėjus. Buvo galima ir greičiau nuraminti aistras", - savo nuomonę po rungtynių išsakė VU ekipos treneris Rimantas Kaminskas.

Jo vertinimu, per daug karštai į situaciją sureagavo LCC ekipos žaidėjas serbas Nikola Pavic.

"Kiek aš mačiau ir kiti mano žaidėjai kalbėjo, jis, praradęs ginčytinoje situacijoje kamuolį, pirmasis paleido į darbą kumščius", - aiškino treneris.

LCC treneris Marius Tamolis negalėjo pasakyti, kuris žaidėjas dėl šios situacijos yra kaltas.

"Žaidėjai kovojo dėl kamuolio, ritinėjosi ant žemės, galbūt kažkas užkliuvo ar pataikė su koja ir prasidėjo chaosas, grumtynės. Kiekvienos komandos žaidėjai puolė ginti saviškius ir visas incidentas", - sakė M. Tamolis.

Aikštę paliko ir LCC asistentas Jurgis Petrauskas. Jis iškeliavo į rūbinę raminti žaidėjų aistras.

Galiausiai VU pergalę šventė rezultatu 102:69 (28:11, 23:29, 24:14, 27:15).

VU komandą į pergalę vedė Dominykas Bučas, pelnęs 26 taškus (8 atk. kam.), Vytautas Saulis pridėjo 20 taškų (4/4 dvit., 4/7 trit., 5 atk. kam., 4 rez. pers. 28 naud. balai), Žilvinas Kubilius - 19 taškų (5/6 trit.), Linas Einikis - 15 tšk.

LCC gretose Ignas Staponas surinko 15 taškų (8 atk. kam.), Nikola Pavic - 14, Wamulundi Simwinga - 10 tšk.

LCC laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 42:34, tačiau dažniau klydo - 23 ir 17 klaidų.

VU krepšininkai tritaškius metė 46 proc. taiklumu (15/32), o LCC - vos 9 proc. taiklumu (2/22).

LCC į Vilnių atvyko su maždaug 30 sirgalių būriu, tačiau šįkart jiems pergalingų akimirkų išvysti nepavyko.

Klaipėdos ekipos sirgaliai rungtynes stebėjo iš balkono, tad muštynių epicentre atsidurti nespėjo.

Po varžybų teisėjai surašė paaiškinamąjį raštą dėl įvykusio incidento ir LSKL varžybų direktoratas plačiau išsiaiškino šio įvykio aplinkybes. Galiausiai nuspręsta nubausti tik labiausiai muštynėse dalyvavusius straipsnio pradžioje paminėtus keturis žaidėjus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder