Ledus pramušė klaipėdiečiai

Įvairiuose irklavimo turnyruose nuolat dalyvaujantys ir apdovanojimus pelnantys Lietuvos atstovai iki šių metų neturėjo tik meistrų maratono medalių. Tačiau nuo šiol turi ir juos.

Į Lenkijos mieste Ostrodoje vykusį maratono (21,5 km) čempionatą susirinko apie 100 irklavimo meistrų, dar  vienas "varžovas" - 32 laipsnių karštis.

Lietuvai šiame Europos čempionate atstovavo klaipėdiečiai Sigitas Bulovas, Aleksandras Nazarovas, Aida Vilimienė bei šiuo metu Belgijoje gyvenantis ir ten sportuojantis  Ričardas Balčiulis.

Pirmają dieną dalyviai rungėsi vienvietėmis valtimis. 45-54 metų amžiaus grupėje startavęs S. Bulovas, nuotolį įveikęs per 1 val. 47 min. ir 28 sek., finišavo penktas, o tarp 35-44 metų kanojininkų A. Nazarovas buvo ketvirtas (2.05:32). A. Vilimienei sekėsi gana sunkiai, tačiau ji rankų nenuleido ir garbingai šį nuotolį įveikė.

Antrąją dieną varžybas vėl pradėjo vyrai dvivietėmis baidarėmis. Vieną iš 20 jų sudarė tarptautinė įgula - vokietis Knutas Hitzškė ir Sigitas Bulovas. Jie distanciją įveikė per 1 val. 38 min. 16 sek. ir užėmė trečiąją vietą. Šiame plaukime nugalėjo Lenkijos įgula, antri finišavo ispanai.

Dviviečių kanojų  plaukime prie starto linijos išsirikiavo 6 įgulos iš kurių vieną sudarė A. Nazarovas bei vienam Belgijos klubui atstovaujantis R. Balčiulis. Šiame plaukime nugalėjo Vengrijos atstovai, antri finšavo ispanai, o mūsų atstovai A. Nazarovas ir R. Balčiulis buvo apdovanoti bronzos medaliais.
Idomu tai, kad tai buvo pirmieji medaliai, Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovų laimėti Europos maratono čempionate.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder